Latvijas ekspozīcija guvusi izcilus panākumus mākslas triennālē Tallinā

23. oktobrī Tallinā atklāta starptautiskā jauniešu laikmetīgās mākslas triennāle "Eksperimenta!". Latvijas ekspozīcija atzīta kā izcilākā ar spēcīgu vēstījumu un lielisku kuratora darbu. 

Arī galveno individuālo apbalvojumu ieguvušas Latvijas pārstāves - Ieva Karpova un Renāte Berķe no Madonas Mākslas skolas, lsm.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Inga Bika.

Jau vēstīts, ka Latviju starptautiskajā izstādē pārstāv 13 darbi, kuru autori ir 26 jaunieši no Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolām un mākslas vidusskolām. Latvijas ekspozīcijas tēma „Robežas un robežsituācijas” ir reizē plaša un dod ierosmi runāt par aktuālām globālām problēmām, taču ļauj skart arī personiskus aspektus, kas interesē jaunos māksliniekus.

Skolēni no Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas izveidojuši interaktīvu mirdzošu koku. Gundegas darinātais "Varas cimds" liek darboties skaņai, gaismai, vibrācijām, vējam. Ievas un Renātes pētījumos vasaras garumā var izsekot materiālu pārvērtībām, iedarbojoties lietum, saulei, augsnei. Iemetot monētu, "Spaisa „automāts”", ko uzmeistarojuši Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi, piedāvās izmēģināt, kas notiek, izvēloties legālās narkotikas,” par Latvijas jauno mākslinieku spilgtākajiem darbiem stāsta Latvijas ekspozīcijas kuratore Ilze Kupča.

Latvijas ekspozīcija izstādē Tallinā. Foto:Dace Pudāne

Izstādē "Eksperimenta!", kas notiek Svētās Katrīnas baznīcā un viduslaiku ēkā Hopnera namā, piedalās 14 līdz 19 gadus veci jaunie mākslinieki no Igaunijas, Latvijas, Somijas, Krievijas, Vācijas, Slovēnijas, Portugāles, Turcijas, Dienvidkorejas, Kanādas un Brazīlijas. Gandrīz 800 gadus vecā baznīca kā vieta, kur jaunieši laikmetīgās mākslas darbos pauž šodienai aktuālās tēmas, ir drosmīgs izaicinājums izstādes norisei. Izstāde apskatāma līdz 23. novembrim.

Šogad triennāles "Eksperimenta!" tēma ir „Zinātne un māksla”. Tās rīkotāji vēlējušies iedrošināt jauniešus un viņu skolotājus dažādās valstīs apgūt un interpretēt pasauli caur zinātnes prizmu.

Lai rosinātu nozīmīgas pārmaiņas mākslas izglītībā, 24. un 25. oktobrī Tallinā notiek arī mākslas izglītības konference, kuras saturs būs vērsts uz starpdisciplināru tēmu mākslas izglītības saturā meklēšanu.

„Eksperimenta!” ir unikāls starptautisks jauniešu laikmetīgās mākslas pasākums, kura mērķis ir dot iespēju skolas vecuma jauniešiem piedalīties starptautiskā mākslas notikumā ar augsta līmeņa mākslas kritiķu un kuratoru piedalīšanos. Pirmā izstāde „Eksperimenta!”, ko apmeklēja ap 18 000 skatītāju, notika no 2011. gadā Tallinas Dziesmu svētku estrādes izstāžu zālē un Marjamae pilī Tallinas - Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu ietvaros. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti