Latvijā dzīvojoši ārzemnieki dalās stāstos par «Rīgas biržā» eksponētajiem darbiem

Mākslas muzejs "Rīgas birža" no 2021. gada jūlija līdz novembrim īstenojis projektu "Sākt ar mākslu – Start with Art". Tā rezultātā izveidotas astoņas īsfilmas, kurās ar saviem stāstiem par muzeja kolekcijas priekšmetiem dalās projekta dalībnieki no Baltkrievijas, Austrālijas, Lielbritānijas, Itālijas, Ķīnas, Vācijas, kā arī Latvijā dzīvojoši krievi, informēja muzeja pārstāvji.

Īsfilmas tapušas latviešu un angļu valodā ar dalībnieku personīgo interpretāciju par mākslas muzeja "Rīgas birža" pastāvīgajā ekspozīcijā aplūkojamajiem darbiem.

Projekta "Sākt ar mākslu – Start with Art" mērķis jau sākotnēji bija radīt iespēju iesaistīt muzeja kolekcijas priekšmetu interpretēšanā ne tikai izstāžu kuratorus un mākslas vēsturniekus, bet arī dažādas Latvijā dzīvojošās ārzemnieku kopienas, tādā veidā apvienojot kultūras zināšanas ar akadēmiskajām zināšanām.

Astoņu projekta dalībnieku vidū ir mākslas, kultūras un filoloģijas studenti, literāti un topošie audiovizuālās jomas speciālisti. Viņus visus vieno interese par kultūru un tās procesiem, vizuālo mākslu un radošā vēstījuma izveidi. Viena no stāsta autorēm Emma Beikere pastāstīja: "Mākslas muzeja "Rīgas birža" iepazīšana no stāstnieka skatpunkta bija patiesi vērtīga un atklāsmju pilna. Mani apbūra vairāki mākslinieki, par kuriem iepriekš nebiju neko zinājusi, piemēram, gleznotājs Hanss Makarts un nenogurdināms ceļotājs un mistiķis Nikolajs Rērihs. Nemaz nerunājot par kādu citu atklājumu – keramiku. Iesaku apskatīt brīnišķīgo keramikas lustru! Šajā projektā bija grūti izvēlēties tikai vienu mākslas darbu, jo muzejā ir tik daudz stāstu, kas gaida to izstāstīšanu."

Trīs mēnešu laikā tika attīstītas un stiprinātas zināšanas par mākslas mediāciju, stāstījuma veidošanu un digitālo stāstniecību. Sadarbībā ar valodnieci Aigu Veckalni dalībnieki apguva iemaņas, kā sagatavot audiovizuālam saturam atbilstošu un interesi piesaistošu vēstījumu. Aiga Veckalne par projektu teica: "Tā ir lieliska iespēja apvienot dalībnieku pieredzi un skatījumu, krāšņo muzejā pieejamo mākslas kolekciju un stāstniecības spēku. Īsfilmu pamatā ir dalībnieku asociācijas par mākslas darbos attēlotajām tēmām, notikumiem, tēliem, kā arī viņu pieredze, vēsturiskās un vizuālās atsauces. Mani aizrāva iesaistīto ārvalstnieku radošās idejas, un esmu priecīga, ka ar šiem stāstiem varēs iepazīties ikviens."

Īsfilmas radītas sadarbībā ar video studiju "Later" un būs aplūkojamas pie dalībnieku izvēlētajiem mākslas darbiem divās muzeja pastāvīgās ekspozīcijas telpās – Eiropas mākslas galerijā un Rēriha gleznu galerijā, kā arī muzeja sociālo tīklu kanālos "YouTube", "Instagram" un "Facebook".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt