Laikmetīgās mākslas festivāls «Survival kit» šogad notiks Rīgas cirkā

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā ikgadējā laikmetīgās mākslas notikuma “Survival kit” desmitais pastāvēšanas gads norisināsies divās daļās: kopā ar partneri Gētes institūtu Rīgā šī gada septembrī Rīgas cirka ēkā, savukārt 2019.gada maijā plānot plaša festivāla noslēguma programma vēl neizsludinātā vietā.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs informēja, ka “Survival kit” 10 septembrī un maijā pievērsīsies jēdziena “outland” (ārpuszeme, svešzeme) apzināšanā, apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā.

“Ārpuszeme ne vienmēr ir ģeogrāfiska, tā var būt jebkura teritorija, kurai raksturīga sarežģīta politekonomiskā situācija, kas padara to grūtāk sasniedzamu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Piemēram, lai gan fiziski attālumi no Rīgas ir līdzīgi, sasniedzamības ziņā rietumvalstis ir daudz vieglāk pieejamas un pievilcīgākas nekā Kijeva, Bukareste vai Ļubļana, ar kurām mūs saista kopīga nesenā vēsture,” paziņojumā skaidro Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kuratorēm Solvitai Kresei un Ingai Lācei pievienojas arī kurators Sumešs Šarma no Bombejas (Sumesh Sharma), kā arī Barselonā un Berlīnē strādājošā kuratore Anželsa Miralda (Àngels Miralda). Šarma ir viens no mākslinieku un kuratoru apvienības “Clark House Initiative” dibinātājiem, un Miralda strādājusi ar izstādēm Santjago Laikmetīgās mākslas muzejā Čīlē, kā arī citviet. 

Caur ārpuszemes tēmu festivāls arī pievērsīsies Latvijā un pasaulē būtiskajam globālās migrācijas jautājumam, kas ir aktualizējis virkni citu problēmu: rasismu, augošo labējo nacionālismu un neiecietību pret citādo. Festivāla ietvaros gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieki tiks aicināti radīt jaunus šai tēmai veltītus darbus.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar Gētes institūtu Rīgā septembra festivālam devis nosaukumu „Tukšā | Telpa - Leer | Stelle”.

Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar plānots noslēgt ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu, līdz ar to novēršot 2016.gadā konstatēto bīstamību. “Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi,” norāda valsts SIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti