Kultūras rondo

Pirmo reizi izdoti Baltijas Asamblejas laureātu darbi

Kultūras rondo

Neatkarības laika teātris: Andra Freiberga scenogrāfijas skola

Mākslinieks Krišs Salmanis ieguvis “Kim? Rezidences Balvu 2021"

Laikmetīgās mākslas centra «Kim? Rezidences balvu» iegūst mākslinieks Krišs Salmanis

Laikmetīgās mākslas centra “Kim? Rezidences balvu" 2021. gadā ieguvis mākslinieks Krišs Salmanis, kurš 2021. gada vasarā būs aicināts pavadīt divus mēnešus Starptautisko darbnīcu un kuratoru programmā ISCP (International Studio & Curatorial Program) Ņujorkā, kļūstot par trešo rezidentu no Latvijas, kas “Kim?” un ISCP sadarbības rezultātā dosies uz prestižo rezidenču programmu, informēja “Kim?” pārstāvji.

“Kim?” laikmetīgās mākslas centrs rezidencei Ņujorkā izvirzīja četrus māksliniekus – Amandu Ziemeli, Līgu Spundi, Jāni Dzirnieku un Krišu Salmani. Komentējot Kriša Salmaņa izvēli, ISCP ekspertu komisija norādīja: "ISCP rezidencei izvēlējās mākslinieku Krišu Salmani, novērtējot viņa spēcīgo māksliniecisko darbību un nozīmīgo ieguldījumu Latvijas mākslas vides attīstībā. Ticam, ka laiks, ko viņš pavadīs Ņujorkā, pavērs jaunas iespējas profesionālajā ziņā un sniegs iespēju iesaistīties Ņujorkas mākslas dzīves procesos.”

“Tā ir brīnišķīga iespēja. Protams, kājas ir aukstas, kad kaut ko tādu tev piedāvā, tad liekas milzīga atbildība to līdz galam izmantot un izspiest visu, ko vien var.

Laimīgā kārtā es esmu bijis kādās 10 rezidencēs. Vienīgā mācība, ko esmu guvis no šīm rezidencēm, ka vienmēr bail pirms tam, bet kaut kādā dīvainā kārtā vienmēr kaut kas sanāk,” sarunā ar LTV atzina Salmanis,

"Kim? Rezidences balva" dibināta 2015. gadā ar mērķi veicināt Latvijas mākslinieku attīstību, profesionālo izaugsmi un starptautisko atpazīstamību. Ikgadējā "Kim? Rezidence balva" ļauj daudzsološam Latvijas māksliniekam piedalīties rezidences programmā vienā no “Kim?” partnerorganizācijām ārvalstīs. Krišs Salmanis būs jau trešais rezidents no Latvijas, kas “Kim?” un ISCP sadarbības rezultātā dosies uz Ņujorku. 2019. gadā ISCP rezidencē trīs mēnešus pavadīja māksliniece Maija Kurševa, savukārt 2016. gadā turp devās māksliniece Ieva Epnere. Uzturoties rezidencē “Kim?” un “Art in General” (ASV) sadarbības ietvaros, Ieva Epnere Ņujorkā atklāja savu personālizstādi "Dzīvo atmiņu jūra", par ko 2019. gadā tika apbalvota ar Purvīša balvu.

ISCP ir visaptveroša starptautiska vizuālo mākslu rezidenču programma, kurā līdz šim ņēmuši dalību vairāk nekā 1300 mākslinieku un kuratoru no vairāk nekā 55 valstīm. Krišs Salmanis būs viens no 35 rezidentiem, kuru regulāri apciemos starptautiski atpazīstami kuratori un mākslas profesionāļi, veicinot domu apmaiņu, mākslinieka prakses starptautisku ievērību un jaunu kontaktu veidošanu.

Krišs Salmanis (1977) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un Ķelnes Mediju mākslas akadēmiju. Kopā ar mākslinieku Kasparu Podnieku pārstāvējis Latviju 55. Venēcijas mākslas biennālē. 2017. gadā kopā ar Annu Salmani un Kristapu Pētersonu apbalvots ar Purvīša balvu. Mākslinieka darbi ir iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijās, kā arī Igaunijas mākslas muzeja kolekcijā un “Transitland: Video Art from Central and Eastern Europe”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt