Kultūrvietā «Tu jau zini kur» būs skatāms izstāžu cikls «Iknedēļas atklājums»

Laikā no 20. jūlija līdz 26. oktobrim kultūrvietā “Tu jau zini kur” norisināsies izstāžu cikls “Iknedēļas atklājums”, skatītājiem ik pirmdienu piedāvājot iepazīties ar dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbiem, informēja organizatori.

Piecpadsmit nedēļās pēc kārtas viena no plašā angāra sienām tiks atvēlēta mākslas ekspozīcijai, vēršot uzmanību laikmetīgās vizuālās mākslas nozīmei kopējā kultūras dinamikā un akcentējot konkrētā autora spēju procesuāli strādāt ar telpu, tai piešķirot papildus nozīmju dimensiju.

Trīs mēnešu garajā izstāžu ciklā ar kontekstu spēlēsies tādi mākslinieki kā Klāvs Loris, Rūdolfs Štamers, Aleksandrs Breže, Raitis Hrolovičs, Maija Kurševa, Līga Spunde un citi.

Izstāžu cikla rīkotāji norāda, ka nosaukumā ietvertais vārds “atklājums” reflektē gan par ekspozīcijas jeb mākslinieka veikuma publiskas atklāšanas atzīmēšanu, gan arī par plašāka mēroga korelāciju starp vizuālās vides profesionāļiem, tās cienītājiem un nejaušiem atklājējiem.

Kā pirmais “Iknedēļas atklājums” 20. jūlijā tiks prezentēts starptautisku atzinību guvušā latviešu gleznotāja Klāva Lora lielformāta darbs “Causa sui”, kurā psihedēliska abstrakcija aicina skatītāju uz atklātu dialogu par iekšējās un ārēju apstākļu vadītas pasaules ideoloģisku sadursmi. Glezna radusies angļu filozofa Saimona Blakburna (Simon Blackburn) grāmatas “A Compelling Introduction to Philosophy” ietekmē, kurā absurdi un komiski argumentēta savu mūžu jau nodzīvojuša suņa izmešana pa istabas logu.

Klāvs Loris (1988) ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, aktīvi piedalās grupas izstādēs un ir sarīkojis septiņas personālizstādes. 2015. gadā saņēmis “Grand Prix” laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade” Parīzē. Mākslinieka rokraksts un eksperimenti ar klasisku un netradicionālu glezniecības tehniku visskaidrāk nolasāms tieši spilgtos lielformāta darbos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti