Kuldīgā atklās vērienīgu tēlniecības un vides objektu izstādi

No 17. jūlija līdz 27. septembrim Kuldīgā būs apskatāma izstāde “Tēlniecība. Objekts.”, kuras laikā mākslas darbus aplūkot varēs gan pilsētvidē, gan iekštelpās – Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā, informēja Kuldīgas novada pašvaldībā. Aptverot plašu tēlniecības tehniku un materiālu klāstu, “Tēlniecība. Objekts.” aicinās meklēt līdzīgo un atšķirīgo gan labi pazīstamu mākslinieku, gan Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu radītajos objektos.

Izstāde “Tēlniecība. Objekts.”, padarot Kuldīgas pilsētvidi par izstāžu telpu paplašinājumu, ļaus skatītājiem izzināt tēlniecības un vides objektu plašās iespējas izvēlēto materiālu un motīvu aspektā – no monolītas lielizmēra akmens tēlniecības līdz sīkplastikai, no tērauda līdz stiklam, no ikdienišķiem priekšmetiem līdz pretrunīgiem tēliem.

Vienkopus aplūkojami būs dažādu paaudžu Latvijas mākslinieku darbi, kas tapuši no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, līdz pavisam jauniem – Kuldīgā pirmizrādītiem – objektiem.

Iepriekšējās sezonās Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija uzsākusi izstāžu sēriju, kurā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvā aplūkot plašu mākslas spektru, ietverot gan tradicionālus medijus, kā glezniecība, tēlniecība, fotogrāfija un grafika, gan arī starpdisciplinārus projektus, performanci, video mākslu un instalācijas. Katras izstādes mērķis ir plašai auditorijai parādīt mākslas tehniku, materiālu un formu dažādību, kā arī laikmeta ienestās izmaiņas, kas paplašina tradicionālo mākslas valodu.

Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija Kuldīgā, Pils ielā 2, apmeklētājiem atvērta katru nedēļu no ceturtdienas līdz svētdienai 12.00–18.00. Ieeja galerijā bez maksas.

Kuldīgas Mākslas nams Kuldīgā, 1905. gada ielā 6, apmeklētājiem atvērts katru nedēļu no trešdienas līdz sestdienai 10.00–18.00 un svētdienās 10.00–16.00. Ieeja bez maksas.

Izstādi atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti