Kuldīgā atklās Mākslas akadēmijas grafikas studentu un pedagogu izstādi

Kuldīgas Mākslinieku rezidence izstāžu sezonu iesāk sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA). No 25. janvāra līdz 1. martam Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma LMA Grafikas mākslas apakšnozares pedagogu un studentu izstāde “13”, medijus informē organizatori.

Izstādes mērķis ir sniegt iespēju Kuldīgas novada iedzīvotājiem un viesiem iepazīties ar Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas mākslas pasniedzēju un studentu darbiem, laikā, kad tiek īstenots projekts par mākslas un radošā klastera “Adatu fabrika” izveidi Kuldīgā.

Izstādē būs skatāmi studentu darbi, kas radīti mācību uzdevumu ietvaros. Darbi izstrādāti dažādās grafikas tehnikās un sniedz ieskatu nodaļas daudzpusībā un katra jaunā mākslinieka profesionālā varējumā.

Pedagogi, kas apliecinājuši sevi jau iepriekš un ir atpazīstami mākslinieki, izstādē eksponē darbus, kuri pauž viņu individuālo māksliniecisko redzējumu un laikā gaitā pilnveidoto tehnisko meistarību.

Izstādē “13” būs skatāmi vairāk nekā sešdesmit darbi, kurus radījuši studenti Krista Namniece, Elīna Krima, Ivita Brūdere, Dina Danosa, Svens Neilands, Līva Ozola, Patrīcija Māra Vilsone, Katrīna Eihe, Evija Pintāne, Elza Matvaja, Guna Poga, Dagne Devjatņikova, Karīna Putra, kā arī pedagogi Sabīne Ābele, Rūta Briede, Miķelis Fišers, Reinis Gailītis, Kristaps Ģelzis, Vita Lēnerte, Paulis Liepa, Juris Petraškevičs, Lāsma Pujāte, Guntars Sietiņš, Anatolijs Šandurovs, Valdis Villerušs un Anna Zvaigzne.

Izstādes atklāšana notiks 2019. gada 25. janvārī pulksten 16.00 Kuldīgas Mākslas namā 1905. gada ielā 6, Kuldīgā.

Izstādes kuratori Uldis Pētersons, Guntars Sietiņš un Anna Zvaigzne.

KONTEKSTS:

Kuldīgas Mākslinieku rezidence sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Latvijas Mākslas akadēmiju Kuldīgā veido mākslas un radošo klasteri “Adatu fabrika”. Klastera mājvieta būs kādreizējās Kuldīgas slimnīcas ķirurģijas korpusa ēka Kalpaka ielā 4, kuras būvprojektu izstrādā arhitektes Zaigas Gailes birojs. Sadarbībā ar starptautiskiem partneriem tiek izstrādāta inovatīva studiju programma un plašs mūžizglītības pakalpojumu klāsts radošo industriju jomā, kas veicinās pastāvīgu starptautisku mācībspēku un studentu apriti Kuldīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti