Kuldīgā atklās Helēnas Heinrihsones personālizstādi

Kuldīgas Mākslas namā no 25. novembra līdz 22. decembrim būs skatāma Helēnas Heinrihsones personālizstāde.

Helēna Heinrihsone

1967. gadā beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, 1973. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1972. gada. Darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas savienības kolekcijā, Tretjakova galerijā (Krievija) u.c. Autore Kolkas luterāņu baznīcas altārgleznai (1993, mākslinieces dāvinājums baznīcai). Ir pirmā māksliniece, kas veidojusi Latvijā pirmo moderno altārgleznu pēckara periodā. Pēdējo gadu nozīmīgākas personālizstādes, "I love you. Veltījums Aleksam Kacam", "Dienasgrāmata", "Jūrā" u.c.

Izstādē skatītāju vērtējumam tiks nodotas pēdējā desmitgadē tapušās mākslinieces gleznas. Izstādes atklāšana notiks sestdien, 25. novembrī, plkst. 16.00 Kuldīgas Mākslas namā, 1905. gada ielā 6.

Helēna Heinrihsone latviešu mākslā ienāca 1970. gadu sākumā ar tīru krāsu glezniecību, lakonismu un ekspresivitāti tēlu atveidojumā. Konsekventi attīstot tālāk savu individuālo izteiksmes veidu, māksliniece ir apliecinājusi sevi kā spēcīgu radošu personību ar tikai sev raksturīgu vizuālo valodu un šodien ieņem nozīmīgu vietu mūsdienu latviešu mākslā.

Helēnas Heinrihsones radītās gleznas vieno kolorīta gleznieciskā pašvērtība, krāstoņu košums un niansētība, kā arī ikreiz rūpīgi izvēlēti krāsu salikumi, - nereti kontrastējoši, bet organiski savstarpēji papildinoši. Raksturīga lakoniska, tajā pašā laikā izteiksmīga un spilgta formu valoda, kas balansē uz robežas ar abstrakciju, bet tomēr ir viegli vizuāli simboliski nolasāma un asociatīvi uztverama.

Pēdējos gados Kuldīgas iedzīvotājiem un viesiem ir bijusi izdevība iepazīt Helēnu Heinrihsoni kā pasniedzēju un gleznotāju Kuldīgas novada muzeja rīkotajās izstādēs “Gleznotājas” un “Satikšanās”, kur gan pārsvarā bijuši skatāmi viņas audzēkņu darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti