Kultūras ziņas

Simtgade Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Kultūras ziņas

Atklāts eksperimentālā kino festivāls «Process»

Kristapa Ancāna «Lielās Atmiņas» Dubultu stacijā

Kristapa Ancāna pirmā personālizstāde - «Lielās Atmiņas» Dubultu stacijā

No piektdienas, 23.marta, mākslas stacijā “Dubulti” varēs aplūkot jaunā latviešu mākslinieka Kristapa Ancāna 11 kinētiskās skulptūras un gleznojumus. “Lielās Atmiņas” ir mākslinieka pirmā personālizstāde Latvijā, un dažas lielformāta kinētiskās skulptūras tapušas īpaši mstacijas “Dubulti” telpām.   

Kristaps Ancāns dzimis Līvānos, ar izcilību beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu un “Central Saint Martins” mākslas un dizaina koledžu Londonā. Mākslinieka darbi ir konceptuālas spēles, kurās viņš rotaļājas ar iespējamību un tās nozīmību.

 “Tā tiešām ir kā spēle, kurā visi elementi ir savienoti, bet tas ir atkarīgs no mums, ko mēs uztveram kā nozīmīgu un ko uztveram kā mazāk nozīmīgu. Es uzskatu, ka mani darbi  - konceptuālā spēle, tiek veidota kā sevi attīstošs mākslīgais intelekts,” saka Ancāns.

Ekspozīcijai ir divas daļas. Katram darbam pirmajā stāvā ir radniecīga daļa otrajā stāvā. Proti, otrajā stāvā izvietoti pamatobjekti, bet pirmajā stāvā veidota, mākslinieka vārdiem runājot, “mākslīgā nostalģija” par šiem objektiem jeb no cita skatu punkta risināta tā pati ideja.

“Es veidoju tos darbus tā, lai viņi uzdod jautājumu, mēģinot definēt sevi attiecībā ar skatītāju vai attiecībā ar citiem darbiem,” saka Ancāns.

“Katra mākslinieka darbs jau īstenībā ir tāda versija par  domāšanas veidu, nevis par to pašu darbu tik ļoti,” viņš piebilst.

Izstādes kuratore Inga Šteimane stāsta, ka Ancāns  spēj atrast šīs pārejas un savienojuma vietas starp konceptiem, kuri it kā viens otru izslēdz. “Tas man liekas ārkārtīgi talantīgi, jo tas viņam paver milzīgas formas iespējas un šī forma kļūst fascinējoša,” saka Šteimane.

Kristapa Ancāna pīli, kura atrod divas bumbas kastē, kas ar laiku ieaug zālē, un grābstošu mehānismu vērojošu behemotu, kā arī citus no tērauda, motoriem, reduktoriem, apdrukātas līmplēves un citiem materiāliem veidotas kinētiskas skulptūras mākslas stacijā “Dubulti” varēs apskatīt līdz maija sākumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti