Jelgavā būs skatāma Bruno Strautiņa tēlniecības darbu izstāde

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 31.augusta līdz 31.oktobrim pirmo reizi būs skatāma tēlniecības darbu izstāde “Tornis 25”, ļaujot ielūkoties novadnieka Bruno Strautiņa daudzpusīgajā daiļradē.

Lielākā daļa izstāžu apmeklētāju pazīst mākslinieku Bruno Strautiņu kā izcilu medaļu mākslas meistaru. Viņa darbi allaž pārsteidz ar neparastu formu, neierastu skatījumu un neparedzamu tēlniecisko valodu.

Mākslinieks veido kompozīcijas ar filozofiski tēlainu ievirzi, tās neseko tradicionālām formām, bet meklē tēmai šodienas pieeju. Nozīmīga vērība tiek veltīta konstruktīvai kompozīcijai un uzbūves risinājumam, meklējot asociatīvus tēlus un formas. Tikpat svarīga ir virsmas apdare - pulēto un matēto virsmu savstarpējām attiecībām. Mākslinieka veidotās medaļas visbiežāk ir veltītas mākslas un literatūras cilvēkiem - Jānim Pauļukam, Kārlim Zālem, Borisam Bērziņam, Kārlim Padegam, Aleksandram Čakam.

Arī mazajās tēlniecības formās Bruno Strautiņu interesē atsevišķu elementu ritmi, plakņu un tektonikas mijiedarbība, faktūru un gaismēnu nozīme tēla veidošanā un uztverē. Izstādē būs aplūkojami arī vairāki mākslinieka zīmējumi, kas kalpo par ideju un ieceru fiksējumu un pārbaudi formu meklējumiem, bet ar laiku ir kļuvuši par personības pašizpausmes iespēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti