Kultūras rondo

Nedēļa Kultūras Rondo. Raiņa "Pūt, vējiņi" Nacionālajā teātrī un "Rainis. 1918” Jūrmalā

Kultūras rondo

Rēzeknē aizvadīts starptautiskais teātra festivāls "Soli pa solim"

Izstāde "Kopīgā vēsture" kā sākumpunkts jauniem kopīgas vēstures naratīviem

Jaunu skatījumu uz vietējo un starptautisko mākslu piedāvās izstāde «Kopīgā vēsture»

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs no 22. septembra līdz 30. novembrim Mākslas muzejā "Rīgas Birža" aicina uz izstādi “Kopīgā vēsture”. Tajā līdztekus vietējo un ārvalstu mūsdienu mākslinieku darbiem skatītājiem atklāsies muzeja arhīva liecības par tā starptautisko sadarbību un kultūras sakariem padomju laikā. 

Izstādes atklāšana notiks sestdien, 22. septembrī, plkst. 15.00 ar kuratores un mākslinieku ekskursiju Mākslas muzejā "Rīgas Birža", Doma laukumā 6, informēja Latvijas Laikmetīgā mākslas centra komunikācijas vadītāja Marta Krivade.

Apdzīvojot muzeja pastāvīgās ekspozīcijas telpas, izstāde pievērsīsies muzeja kolekcijai un stāstiem, atsedzot tos aspektus, kas ļauj gūt jaunu skatījumu par attiecībām starp vietējo un starptautisko, kultūras sakariem, kā arī kolekcionēšanu un mākslas darbu saistību ar plašākiem politiskiem un vēsturiskiem procesiem. 
Pie izstādes strādājuši latviešu un ārvalstu mākslinieki, veidojot jaunus darbus - Ieva Balode un Aleksejs Muraško (Alexey Murashko), Klēra Holta (Claire Holt), Minna Henriksone (Minna Henriksson), Ana Mendesa (Ana Mendes), Tanels Randers (Tanel Rander), Krišna Redī (Krishna Reddy), Andrejs Strokins, Jans Sjiņs (Yan Xing). Izstādes kuratore ir Inga Lāce un tās scenogrāfe - Asnāte Bočkis.

Andrejs Strokins. Attēls no izstādes darba procesa, 2018

“Kopīgajā vēsturē” būs aplūkojami arī arhīva materiāli, kas atsaucas uz bijušā Ārzemju mākslas muzeja starptautisko sadarbību padomju laikā, piemēram, Indijas festivālu 1987. gadā, un citām ārvalstu izstādēm. Īpaša uzmanība pievērsta arī Latvijā dzimušās amerikāņu žurnālistes, mākslas vēsturnieces, antropoloģes un Indonēzijas speciālistes Klēras Holtas (1901–1970) darbam, kas savā ziņā sazaro muzejā jau esošo Indonēzijas pavedienu, sākot ar ekspozīcijā redzamo indonēziešu gleznotāja Radena Saleha (1807–1880) darbu “Lauvu medības” un portretu, līdz etnogrāfiskiem artefaktiem. 

Izstādes nosaukums ir atsauce uz jēdzienu “kopīgā vēsture” (shared history), kas tiek izmantots dažādos kontekstos, mēģinot vēsturiskus notikumus aprakstīt ārpus nacionālo valstu robežām – kā kopīgus dažādām vietām vienlaicīgi, bieži vien attiecinot uz konfliktos iesaistītām pusēm, aprakstot koloniālisma vēsturi vai mēģinot atrast jaunu veidu, kā skaidrot mūsdienu migrācijas sekas. Mākslas muzeja “Rīgas Birža” kolekcija šīs izstādes kontekstā kalpo par sākumpunktu jauniem kopīgas vēstures naratīviem.

Tanels Randers. Attēls no darba "Ieteka Daugavā" veidošanas. 2018

“Kopīgā vēsture” ir daļa no Eiropas Savienības sadarbības projekta ar tādu pašu nosaukumu.  Tas ir starpdisciplinārs projekts. Saistībā ar migrāciju un integrāciju Zviedrijā, Polijā un Latvijā projekta radošās izpētes process Baltijas mērogā apskata tādus jautājumus kā politikas veidošana, tiesiskās un ģeogrāfiskās robežas, statistika, identitāte, sabiedriskā doma un pēc-patiesība. Projekta partneri ir "Färgfabriken" Stokholmā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Rīgā un Baltijas jūras kultūras centrs Gdaņskā. Vairāk informācijas projekta mājaslapā. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt