Izstāde «Mošanās» Rīgas Porcelāna muzejā

Rīgas Porcelāna muzejā līdz 20. aprīlim būs apskatāma piektdien atklātā mākslinieces Tatjanas Krivenkovas un keramiķes Jekaterinas Sazonovas kopīga izstāde „Mošanās”.

Tatjana Krivenkova savā radošajā daiļradē vienlīdz veiksmīgi apvieno darbošanos glezniecībā, keramikā un grafikā. Izstādē „Mošanās” būs apskatāma viņas krāsaino litogrāfiju sērija “Asni”, kas lieliski demonstrē mākslinieces raksturīgākās rokraksta pazīmes – minimālistiska, bet vienlaikus gleznieciska estētika, neuzbāzīgs konceptuālisms un domas viengabalainība.

Jekaterina Sazonova ir talantīga keramiķe no Pēterburgas, kur studējusi dizainu un mākslu. Viņa strādājusi vienā no Eiropas senākajām un izcilākajām porcelāna ražotnēm – Imperatora Porcelāna rūpnīcā, un ir daudzu tajā ražoto servīžu dizaina autore. Šajā izstādē būs skatāmi viņas mākslas darbi ar asociatīvu augu motīvu, kā māksliniece pati saka –“kāposti”. Jekaterinas Sazonovas darinātajiem dizaina un mākslas darbiem piemīt vienkārša, pat askētiska, bet izteiksmīga forma un izsmalcināta stila izjūta.

Abas mākslinieces vieno sirsnīga vienkāršība gan mākslā, gan dzīvē, augsti standarti un atbildības sajūta pret savu mākslas darbu skatītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti