Izstāde «Melnais caurums» iepazīstinās ar pieciem māksliniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

3. augustā līdz ar “Liepājas mākslas foruma” atklāšanu „Lielā dzintara” mākslas telpā „Civita Nova” atvērs starpdisciplināru laikmetīgās mākslas izstādi “Melnais caurums”, kas tapusi sadarbībā ar mākslas centru “Totaldobže”, informē „Lielā dzintara” komunikāciju speciāliste Elizabete Hartmane.

“Melnais caurums” ir piecu atsevišķu mākslas projektu izstāde, kurā izstādes kurators un reizē dalībnieks Kaspars Lielgalvis ir uzaicinājis piedalīties komponistu un skaņas mākslinieku Voldemāru Johansonu, gleznotāju Māru Straumi, grafiķi Gitu Strazdiņu, fotogrāfi Ilzi Vanagu un komponisti Lindu Leimani.

Pirms pieciem gadiem melnos caurumus Andra Dzenīša operā "Dauka" bija ievietojis dzejnieks Kārlis Vērdiņš, liekot ģimnāzistiem tos akli iekalt, savukārt Daukam – iebilst un kauties ar tiem, lai atgrieztu līdzsvaru netaisnā pasaulē. Aptuveni tajā pašā laikā bijušās rūpnīcas VEF teritorijā, mākslas centra "Totaldobže" telpās sāka veidoties pirmie radošie melnie caurumi – pasākumi, kuros mākslinieki tika aicināti eksperimentēt, pārbaudīt savas idejas un sadarboties ar citām nozarēm, lai rastos jaunas idejas un dzimtu jaunas mākslas formas. Tika organizēti gan starpdisciplināri koncerti, improvizācijas un testi, gan radošās darbnīcas. Daži no darbiem, kas būs redzami Liepājā, saknes un aizmetņus guvuši vienā šādā melnajā caurumā, kas norisinājās Igaunijā pirms diviem gadiem.

Skaņu mākslinieka Voldemāra Johansona lielmēroga idejas rodas robežpunktos starp eksakto un metafizisko, vērotājam pieredzot fragmentētu pasauli, rezonējošas struktūras, haotiskas sistēmas un meklējot kopsakarības. Liepājai Johansons sagatavojis jaunu instalāciju "Aptuvenais skaitļotājs", kam pamatā ir neparedzamība un nejaušība.

Savukārt mākslinieks Kaspars Lielgalvis kopīgi ar komponisti Lindu Leimani Igaunijā sāka veidot mākslas darbu, kura nobeiguma apveidi vēl nav redzami pat iztēlē, tomēr dažas topošā darba idejas jau tiks testētas "Eksperimentā Nr. 8".

Gleznotāju Māru Straumi darbā "Es gribu. Man vajag" interesē cilvēka radītu objektu iejaukšanās citu cilvēku radītajos objektos un identitāšu mainīgā daba.

Fotogrāfe Ilze Vanaga radījusi instalāciju "Paradīzes apskāviens". Pie jūras atrasti mazi, dārgi, mīļi kociņi, akmentiņi un citi krastā izskalotie, kas veido atmiņu slāņus un sakrājas tādā daudzumā, ka pienāk brīdis tos atdot atpakaļ. Vēl tikai viens apskāviens, katru no tiem aplūkojot.

Tikmēr Gita Strazdiņa meklē netradicionālus izteiksmes veidus kokgriezuma tehnikā. Viņu interesē, kā attēlotajos objektos personiskie nozīmju līmeņi veido vispārinājumu plašākos kontekstos.

Izstādi organizē mākslas centrs “Totaldobže” sadarbībā ar “Lielais dzintars”, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas dome, Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde Kultūras pārvalde, “Valmiermuižas alus” un SIA “Elpa”. Uz izstādes atklāšanu 3.augustā pulksten 17 laipni aicināti visi interesenti. Ekspozīcija līdz 27.augustam ik dienu būs skatāma koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā Civita Nova bez ieejas maksas. Darba laiks no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15.

Bet vēl šonedēļ Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā „Civita Nova” skatāma ikoniskās latviešu gleznotājas Džemmas Skulmes izstāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti