Izsludināts konkurss Latvijas ekspozīcijas veidošanai 59. Venēcijas mākslas biennālē

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi konkursu Latvijas ekspozīcijas veidošanai pasaules 59. Venēcijas mākslas biennālē, kas norisināsies no 2022. gada 23. aprīļa līdz 27. novembrim, medijus informēja KM pārstāvji. Konkursa pretendenti aicināti piedāvāt ekspozīcijas mākslinieciskās idejas koncepciju un tās dizaina risinājumu.

Ar iepirkuma nolikumu var iepazīties KM tīmekļvietnē. Konkursa pretendenti piedāvājumus aicināti iesniegt KM līdz 2021. gada 5. februāra pulksten 15.00.

Konkursa pretendents var būt jebkura fiziska vai juridiska persona vai šādu personu apvienība, kura ir iesniegusi visus dokumentus iepirkuma konkursa nolikumā noteiktajā kārtībā, izpilda nolikumā izvirzītās prasības un spēj nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu.

Venēcijas mākslas biennāle tradicionāli norisinās reizi divos gados un ir uzskatāma par vienu no ievērojamākajiem notikumiem starptautiskajā profesionālās mākslas telpā, kurā regulāri piedalās ap 90 valstu. KM uzsvēra, ka Latvijas mākslinieku dalība Venēcijas biennālē veicina Latvijas laikmetīgās mākslas izcelšanu Eiropas un pasaules kultūras kontekstā, vizuālās mākslas nozares attīstību, kā arī valsts tēla atpazīstamības veidošanu pasaulē. Latvijas paviljons tāpat kā līdzšinējos gadus atradīsies Venēcijas Arsenālā.

Iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa žūrijas komisija, kuras priekšsēdētāja ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce; komisijas locekļi: Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Vītoliņš, mākslas zinātniece un kuratore Alise Tīfentāle, mākslas zinātniece un kuratore Maija Rudovska, kā arī mākslas kolekcionārs, mākslas centra “Zuzeum” dibinātājs Jānis Zuzāns.

Latvijas dalību 59. Venēcijas mākslas biennālē finansē Latvijas valsts KM personā un kopš 2018. gada atbalsta mākslas kolekcionārs, mākslas centra “Zuzeum” dibinātājs Jānis Zuzāns.

2019. gadā notikusī 58. Venēcijas biennāle pulcēja vairāk nekā 600 000 mākslas interesentu no visas pasaules. Latviju tajā pārstāvēja māksliniece Daiga Grantiņa ar instalāciju “Saules Suns” un paviljona ekspozīcijas veidošanu nodrošināja “Kim? Laikmetīgās mākslas centrs” un “Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs”. Ekspozīcijas kuratori bija Inga Lāce un Valentinas Klimašauskas (LT).

Latvija Venēcijas mākslas biennālē piedalās kopš 1999. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt