Izsludināts konkurss jaunu pilsētvides mākslas darbu radīšanai Rīgā un reģionu pilsētās

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) izsludinājis projektu konkursu par mākslas darbu un objektu izstrādi Rīgas un reģionu pilsētu publiskajai telpai. Programma radīta kā atbalsta mehānisms vizuālās mākslas pārstāvjiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, papildus ietverot kvalitatīvu pilsētvides uzlabošanu. Publiski izziņota konkursa kārtībā paredzēts izvēlēties un pēc tam izstrādāt 10 jaunus pilsētvides objektus Rīgā un reģionu pilsētās, informēja LLMC pārstāvji.

No 2020. gada augusta līdz decembrim Latvija Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) īsteno Latvijas Republikas Kultūras ministrijas deleģējumu vizuālās mākslas jomā – publiskās mākslas programmu “Kopā”, kuras kopējais piešķirtais finansējums ir 150 000 eiro.

“Kopā” iemieso pandēmijas laikam raksturīgo solidaritātes un savstarpējās palīdzības un atbalsta ideju, skaidroja LLMC. Kā būtisks publiskās mākslas programmas elements izvirzīta sadarbība un atvērtas, iekļaujošas publiskās telpas veidošana jeb nosaukumā ieslēptā darbības vārda “kop” nozīme.

Programma paredz mijiedarbi starp mākslas darbu autoriem un viņu radīto objektu atrašanās vietu, kā arī iedzīvotājiem, apkaimju biedrībām, institūcijām, uzņēmējiem vai pašvaldībām.

Atrašanās kopā ir arī publiskās telpas iezīme, tādēļ mākslinieki aicināti domāt par jaunradītajiem mākslas darbiem vai objektiem kā par indivīdu, kopienu un sabiedrību vienojošiem elementiem jeb vietu, kur satikties.

Programmas “Kopā” vadītāja Līga Lindenbauma norāda: “Mēs ļoti ceram uz sabiedrības iesaisti programmas īstenošanā –  tikai tā varam nonākt līdz jēgpilnām iniciatīvām, kurām būs gan sociāla, gan mākslinieciska kvalitāte.”

Programma “Kopā” tiks īstenota vairākos posmos. 2020. gada augustā tiek izsludināts atklāts konkurss par mākslas darbu un objektu izstrādi Rīgas un reģionu pilsētu publiskajai telpai. Konkursā iesniegtajiem objektiem jāietver vai nu sadarbība ar objekta atrašanās vietas iedzīvotājiem, vai jātop partnerībā ar to tapšanā ieinteresētām apkaimju biedrībām, valsts vai pašvaldības institūcijām, privātām iniciatīvām vai uzņēmējiem.

Lai veicinātu produktīvu sadarbību, 28. augustā tiek rīkota ieinteresēto pilsētvides projektu autoru un apkaimju, reģiona pārstāvju, institūciju – potenciālo sadarbības partneru – tīklošanās pasākums jeb “Radošie randiņi”. Sadarbības partneri aicināti informēt programmas veidotājus par objektiem piemērotām vietām Rīgas apkaimēs un reģiona pilsētās arī pirms “Radošo randiņu” norises.

14. septembrī pulksten 12.00 noslēdzas projektu iesniegšana.

Nedēļas laikā tos izvērtēs profesionāla žūrija, kura tālākai attīstībai izvēlēsies 10 pārliecinošākos pieteikumus. Konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc 23. septembra.

No septembra beigām līdz novembra vidum noritēs izvēlēto objektu izstrāde un īstenošana.

Novembra beigās notiks “Objektu parāde”, kurā būs skatāmi programmā īstenotie projekti.

Plašāka informācija par programmas norisi atrodama LLMC mājaslapā.

Publiskās mākslas programmas “Kopā” vizuālā identitāte: Klāvs Priedītis, Nameda Zemīte.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) ir viena no vadošajām nevalstiskajām institūcijām, kas veicina un atbalsta Latvijas laikmetīgās mākslas attīstību. Īstenojot starptautiska un nacionāla mēroga mākslas notikumus, LLMC mērķis ir izglītot un iesaistīt Latvijas sabiedrību kultūras daudzveidības, iekļaujošas sabiedrības veidošanā un vairot kritiskas domas nozīmes izpratni. Institūcija nodarbojas ar pētniecību, jaunu darbu producēšanu un laikmetīgās mākslas arhīva veidošanu un uzturēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt