Galerijā «Pegazs» - Grasmaņa «Elefantības»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Mākslas galerijā „Pegazs” no 3.aprīļa skatāma Laimdoņa Grasmaņa gleznu, akvareļu un teātra kostīmu un dekorāciju skiču izstāde „Elefantības”, lsm.lv informē izsdtādes veidotāji.

Izstādes darbi atlasīti, lai parādītu mākslinieka daudzpusību un prasmi dažādos viedos iedvesmot skatītāju, ļaujot tam kļūt par līdzdalībnieku teātra izrādē vai pilsētas ainā, vai laivu izbraukumā. Glezniecība, kas pat pēc tik daudziem gadiem pārsteidz ar krāsu trauksmi un dzīvesprieku, glezniecība, kas iedvesmo un aizrauj ar mākslinieka temperamenta klātbūtni ik darbā.

Grasmaņa glezniecība ir viņa dzīves laikam neraksturīgi ekspresīva un neizdabājoša. Mākslinieks bija atradis savu izteiksmes veidu un izmantoja to kaislīgi it visā ko radīja – gan portretos, kuros iemūžināti teātra un mākslas dzīves laikabiedri, gan ainavās un klusajās dabās, scenogrāfijās un akvareļos. Grasmanis īpaši mīlēja ūdeņus – jūru, upes, laivas, tīklus – visu trauksmaino un piedzīvojumu pilno garu, kas tā vien, šķiet šļācās pāri malām – tāds spēks un prieks staro no viņa darbiem.

Mākslinieks Laimdonis Grasmanis (1916-1970) savu radošo mūžu pavadījis teātra un kino pasaulē, kas devis brīvību radīt savas dvēseles pārdzīvojumu uz audekla, nebaidoties, ka tas netiks akceptēts. Zināms, ka teātra un kino valodas atsauces ir manāmas arī glezniecībā un tas krāsu prieks un temperamentīgā uguņošana audeklos ir viņa radošās savdabības spilgts apliecinājums un valdzinājums, tas kā dēļ viņš ir atšķirīgs, iedvesmojošs un pievilcīgs arī šodien; tas, ka „pareizums” ir palicis aiz kadra un mūsu priekšā ir aizrautīgs, īstu pārdzīvojumu piepildīts patiess mākslas darbs. Skatītājs var to akceptēt un var to nepieņemt, bet dvēseles patiesības mirklis ir klātesošs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti