Galerijā «Istaba» būs skatāma mākslinieka Pjotra Kirjušas izstāde «#mezs»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Galerijas “Istaba” skatlogos no 12. līdz 19. aprīlim būs skatāma mākslinieka Pjotra Kirjušas izstāde “#mezs”, informēja galerijas pārstāvji.

Šī gada februārī producentu kompānijas “katlz.riga” “Instagram” profilā sākās instagramseriāla “#mezs: лес” publikācija IGTV formātā. Izstāde būs šī projekta radīšanas brīžu dokumentāla un mākslinieciska fiksācija, to varēs apskatīt caur galerijas skatlogiem, savukārt īpašos vakara seansos pēc iepriekšēja pieraksta varēs tikt pie teātra binokļa, lai labāk aplūkotu detaļas. Izstādē piedalīsies seriālā iesaistītie aktieri.

Instagramseriāls “#mezs: лес” tapis pēc krievu dramaturģes Poļinas Borodinas lugas “Mežs”, kas tika uzrakstīta pagājušā gada vasarā eksperimentālajai teātra laboratorijai Krasnojarskā. Varoņu monologu virkne, kurā tiek izstāstīts pazudušas studentes stāsts, ved izmeklētāju un arī skatītāju no viena liecinieka pie nākamā, no viena ieraksta telefonā pie cita. Pamazām izrādās, ka meitene dzīvojusi starp cilvēkiem, kas viņu nemaz nav pazinuši. Izmeklētājs sāk viņu labāk izprast un novērtēt, iepazīdams caur netiešu informāciju.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KATLZ RIGA (@katlz.riga)

Seriālu veido režisore Liena Šmukste, mākslinieks Pjotrs Kirjuša, producente Jevgeņija Šermeņeva. Seriāla aktieri: Valentīns Novopoļskis, Guna Zariņa, Sandija Dovgāne, Anatolijs Fečins, Jūlija Berngardte, Ivans Streļcovs, Jana Ļisova un Andris Keišs. Seriāla ierakstā izmantoti tikai viedtālruņi, aktieri patstāvīgi ierakstījuši savus audio monologus, kas, samontēti ar vizuālo materiālu, atšķiras katrā sērijā, neilustrējot sižetu tieši, bet radot atmosfēru, skaidrots projekta aprakstā.

“#mezs”
“#mezs”

Mākslinieks Pjotrs Kirjuša šajā projektā filmē video, fotografē un zīmē. Izstāde galerijā “Istaba” kļūs par seriāla tapšanas procesa dokumentālo liecību. Tā ir laika josla, kurā paralēli noris divas mākslinieka dzīves līnijas – radošā un ikdienišķā. Skatītājs varēs sekot līdzi projekta radīšanas sižetam un salīdzināt to ar notikumiem mākslinieka dzīvē, savā ziņā kļūstot par seriāla galvenā varoņa – izmeklētāja “alter ego”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti