Kultūras ziņas

Aija Andrejeva sāk ceļojumu pie sevis

Kultūras ziņas

Borisa Eifmana impresionisma balets

Ārija Skrides retrospekcija

Galerijā «Antonija» izstādīs Ārija Skrides darbus

Klasiskās mākslas galerijā "Antonija" 8. februārī plkst. 17.30 tiks atvērta jauna ekspozīcija, kura veltīta vienam no ievērojamākiem 20. gadsimta latviešu glezniecības meistariem – Ārijam Skridem. Izstādē līdz 8. martam būs apskatāmi ap 30 darbi.

Ārijs Skride (1906-1987) beidzis reālskolu Krievijā un Cesvaines ģimnāziju. 15 gadu vecumā iestājas Latvijas Mākslas akadēmijā un 1932. gadā prof. V. Purvīša vadībā absolvē dabasskatu meistardarbnīcu ar diplomdarbu "Zvejnieku osta". No 1942. līdz 1964. gadam bija Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras pedagogs. Vairākkārt apbalvots ar medaļām un goda rakstiem.

Mākslinieks ir bijis apvienības "Sadarbs" biedrs un no 1944. gada - Mākslinieku savienības biedrs.

Meistara galvenā daiļrades tēma ir ainava, Latvijas daba, lauki un ūdeņi, mazpilsētas, tirgi, ostas skati, spēkstacijas. Viņa darbos jūtama Purvīša skolā iegūtā pieredze. Izlaižot to caur savu māksliniecisko skatījumu viņš pārveido dabā esošo ar sev raksturīgo kolorītisko smalkumu, triepienu un līniju vibrācijas palīdzību. Visbiežāk strādājis pelēcīgi zaļganā krāsu gammā, taču atsevišķi darbi ir spilgtā spektra gammā. Skride izstrādājis savdabīgu impresionistiskā reālisma glezniecības metodi, kurā liela nozīme atvēlēta īpatnajam, it kā uzirdinātajam triepienam.

Mākslinieka darbus plašā klāstā iepazīst arī ārzemēs. Viņa personālizstādes veidotas Rīgā – 1966., 1981., Cēsīs, Jelgavā - abas 1966., Madonā – 1986., piemiņas izstāde Rīgā – 1992. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt