«Free Riga» izsludina pieteikšanos diviem pilsētvides mākslas konkursiem Tallinas ielas kvartālā

Gatavojoties “Urban Poetry‘19”, kas šogad mūsdienu mākslas foruma “Baltā nakts” ietvaros atkal notiks urbānajā vidē – Tallinas ielas kvartālā, “Free Riga” izsludina pieteikšanos otrajam  “Street Art Slam” konkursam, kā arī aicina cilvēkus iesūtīt pilsētvidē pamanītus un atmiņā palikušus tekstus, lai izveidotu jau trešo gaismas stencilu uz kādas no kvartāla fasādēm, informēja "Free Riga" pārstāvji. 

“Biedrības “Free Riga” misija ir apdzīvot Rīgas tukšās ēkas, dodot tām nozīmīgu pievienoto vērtību – atverot šīs mājas kultūrai un sociālajai uzņēmējdarbībai, tā dodot impulsu urbānās vides attīstībai pavisam konkrētā veidā. Mēs radām vidi, kurā cilvēkiem būt, satikties, veidot jaunus kontaktus un iegūt jaunas pieredzes. Tallinas ielas kvartālā cilvēks satiek cilvēku, pats sevi, laikmetīgo mākslu un, pašam nemanot, nokļūst jaunā mentāli emocionālas pieredzes teritorijā. Tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka arī šogad mūsdienu mākslas forumā “Baltā nakts” mēs vēlamies turpināt pērn “Urban Poetry’18” iesākto - pie mums notiks trīs spilgtas un nepieradinātas ar ielu kultūru saistītas aktivitātes,” stāsta kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis.

7. septembrī “Urban Poetry’19” ietvaros Tallinas ielas kvartālā notiks gaismas objekta “Gaismas stencils” svinīgā atklāšana, starptautiskais “Street Art Slam” jeb pilsētvides mākslas konkurss, kura laikā 12 dalībnieki veidos savus mākslas darbus, un “Spoken Word” dzejas performances kopā ar mūziķu improvizācijām.

Lai “Gaismas stencils” varētu tapt, rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti būt vērīgi un pamanīt tekstus, ko kāds anonīms radošais gars ir atstājis uz kādas no pilsētvides plaknēm, nofotografēt šo uzrakstu un kopā ar vietas adresi atstāt Tallinas ielas kvartāla "Facebook" profila pasākuma “Urban poetry‘19” komentāros pie ziņas par uzsaukumu.

Tekstus būs iespējams pieteikt līdz pat 17. jūnijam, pēc tam īpaši šim nolūkam izveidota žūrija - māksliniece Maija Kurševa, dzejniece Marija Luīze Meļķe, dzejnieks Sergejs Timofejevs, hiphopa mākslinieks Ozols, literāts Rihards Bargais - atlasīs 10 pašus labākos tekstus, un ikviens varēs balsot par savu favorītu no 26. jūnija līdz 8. jūlijam “Urban Poetry‘19” “Facebook” lapā. Teksts, kurš uzvarēs, tiks reinkarnēts neona gaismas objektā uz kādas no Tallinas ielas kvartāla ēkas sienām un taps svinīgi atklāts “Baltajā naktī”.

Tāpat kā pērn, “Baltajā naktī” vairākas Tallinas ielas kvartāla fasādes iegūs jaunu seju - arī šogad organizatori gaida pieteikumus no dažādās tehnikās strādājošiem māksliniekiem, ne tikai no "spray-paint" tehnikas virtuoziem, kuri vēlētos piedalīties jau otrajā “Street Art Slam”, radot mākslas darbus uz sienām šajā kvartālā.

Lai pieteiktos dalībai, mākslinieki tiek aicināti sūtīt savu portfolio uz [email protected] līdz 17. jūnijam. Nākamajā dienā žūrija atlasīs 12 dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, un, iespējams, vēl kādas citas valsts. Žūrijas komisijā būs komiksu žurnāla “Kuš” galvenais redaktors Dāvids Šilters, laikmetīgās mākslas projekta “Melnie Caurumi” mākslinieciskais vadītājs, Tallinas ielas kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis, Sanktpēterburgas labdarības mākslas projekta un kolektīva “VETKA”  dibinātāja, "street art" konkursu organizētāja Krievijā Marija Kudaševa, Viļņas starpdisciplinārās mākslas asociācijas laikmetīgās mākslas galerijas “Sodu 7” mākslinieciskā vadītāja Lina Rukevičiūte Vejai, igauņu mākslas vēsturnieks un kurators Indreks Grigors.

Pēc 18. jūnija slama organizatori sazināsies ar visiem dalībniekiem, lai noskaidrotu, kas katram nepieciešams un uz kurām fasādēm mākslas darbiem tiks lemts tapt radītiem. Tāpat kā pērn, visu darbu izveidošana notiks vienlaicīgi – pusastoņos vakarā būs starts, pusvienos naktī – finišs. Uzvarētāju noteiks tautas jeb “Baltās nakts” apmeklētāju balss. Tāpat kā pērn, balsošana noritēs īpašā aplikācijā līdz vieniem naktī. Organizatori informē, ka “pagaidām balvu fondā mums ir 500 eiro, bet strādāsim, lai līdz septembrim to palielinātu!”

Paralēli “Street Art Slam” dažādās vietās Tallinas ielas kvartāla teritorijā norisināsies “Spoken Word” jeb runātās dzejas performances, kuras izpildīs vairāki dzejnieki no Latvijas, Krievijas un Anglijas kopīgi ar mūziķiem 3 stundu ilgā improvizācijā, uzstājoties turpat uz skatuves Tallinas ielas kvartāla laukumā.

Pasākumu “Urban Poetry‘19” atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt