Sadaļas Sadaļas

FOTO: Vides objekts «Zvēri neaizmirst!» Āgenskalnā

Novembrī Rīgā un piecās citās Latvijas pilsētās atklāti 10 publiskās mākslas programmas “Kopā” vides objekti. Viens no tiem – “Zvēri neaizmirst!” Āgenskalnā, Jaunatnes dārzā.

Publiskā mākslas programma “Kopā” – “Objektu parādes” publikas balsojums

No 30. novembra līdz 13. decembrim sabiedrisko mediju portālā LSM.lv Latvijas iedzīvotāji aicināti nobalsot par savu iecienītāko “Objektu parādes” darbu. Mākslas darbi publiskajā telpā ir radīti cilvēkiem, lai tos iemīļotu, gūtu prieku un iedvesmu, kā arī iezīmētu jaunas vietas kartē un izceltu līdz šim nepamanīto. Balsojums ir iespēja uzmundrināt “Kopā” objektu autorus un paust savu atzinību viņu darbam.

Autores Aija Baumane-Līce objekts “Zvēri neaizmirst!” vērš sabiedrības uzmanību uz zudušo ģimenes un bērnu bibliotēku “Zvirbulis” un tās vēsturiskās ēkas vairāk nekā 140 gadus seno stāstu. Šī vieta pāris mēnešus atdzimst brīvdabas lasītavā – kopienas tikšanās vietā.

Tā uzrunā garāmgājējus ar košiem, grāmatu rosinātiem fantāzijas tēliem, aicina rotaļāties, piesēst un palasīt jaukajā parka atmosfērā, mainīties ar grāmatām un neaizmirst šīs vietas savdabīgo stāstu.

Programmas “Kopā” konkursa žūrijas locekle Selga Laizāne par projektu sacīja: “Vai prieks mūsu dzīvē ir vērtība? Uz to apstiprinoši atbild Āgenskalna apkaimes biedrības projekts “Zvēri neaizmirst!”. Tas piedāvā no jauna izcelt savulaik populārās, 68 gadus pastāvējušās bērnu bibliotēkas “Zvirbulis” apkārtni. Projekta koncepcija asprātīgi un koši iedzīvina šobrīd novārtā atstātas vietas funkcionalitāti. Mākslinieces Aijas Baumanes-Līces bērnu grāmatu tēlu skulpturālie veidoli apvienojumā ar audiāliem efektiem un interaktivitāti aizvedīs mūs ceļojumā uz sava veida ārtelpas bibliotēku. Tādējādi Jaunatnes dārzs iegūs papildu akcentu un iedvesmos priekam un radošumam.”

Objekta veidotāji: Āgenskalna apkaimes biedrība.

KONTEKSTS:

Publiskās mākslas programma “Kopā” radīta kā atbalsta mehānisms vizuālās mākslas pārstāvjiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, vienlaikus kvalitatīvi uzlabojot pilsētvidi. Publiski izziņotā konkursā tika izvēlēti un pēc tam izstrādāti 10 jauni pilsētvides objekti Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā, Madonā un Valmierā.

No 2020. gada augusta līdz decembrim programmu kā Latvijas Republikas Kultūras ministrijas deleģējumu vizuālās mākslas jomā īstenoja Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs. Piešķirtais finansējums visas programmas īstenošanai ir 150 000 eiro. 

Publiski izziņotā konkursā žūrijas vērtējumam tika iesniegts 41 projekta pieteikums. Projektus vērtēja žūrija septiņu cilvēku sastāvā: Selga Laizāne (Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos), Guntars Ruskuls (Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs), Daina Auziņa (Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas vizuālās mākslas departamenta krājuma darba vadītāja), Solvita Krese (Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore), Santa Hirša (mākslas kritiķe), Krišs Salmanis (mākslinieks), Evelīna Ozola (arhitekte, pilsētplānotāja, platformas “Fold” direktore).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt