Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Leļļu teātra ēkas atslēgas nodod celtniekiem

Studentu diplomdarbi Rīgas skatlogos

FOTO: Veikalu skatlogos izstādīti Mākslas akadēmijas absolventu darbi

No 15. jūnija līdz 10. jūlijam Rīgas veikalu skatlogos aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 2021. gada Dizaina diplomandu dienu izstāde "Skat’logā!", informēja LMA pārstāvji.

"Mēdz teikt, ka labs dizains ir nemanāms. Kad lieta perfekti kalpo paredzētajai funkcijai, vai pakalpojums ļauj īstenot iecerēto, turklāt sniedzot lietotājam patīkamu pieredzi, tas paliek nepamanīts.

Mūsu uzmanību parasti pievērš neveiksmīgi dizaina risinājumi, kas traucē, nedarbojas, nepilda savu funkciju.

Tāpēc šoreiz LMA Dizaina nodaļa vēlas izcelt labu dizainu un padarīt to īpaši redzamu, izstādot to pilsētas skatlogos," izstādes ideju skaidroja organizatori.

LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde pastāstīja, ka izstāde ir nākšana pie cilvēkiem: “Neatkarīgi no specializācijas, vai tas būtu metāla, modes, produktu, grafikas, interjera dizains vai vide, studiju procesā ļoti nozīmīgi ir uzrunāt konkrētu auditoriju, bieži risinot kādu problemātiku vai sabiedrībai aktuālu jautājumu.

Ar izstādi pilsētvidē "Skat’logā!" mēs nākam pie sabiedrības, kļūstam pieejamāki, redzamāki, ar mērķi vēl vairāk iesaistīt plašāku auditoriju mūsu izglītības procesos.”

Diplomdarbi skatlogos būs redzami jebkurā dienā un diennakts laikā, bet visu diplomdarbu pamatinformācija, vizuālie materiāli un digitālais ceļvedis būs apskatāms elektroniski.

Skatlogu adreses:

  • Modes mākslas studentu diplomdarbi – Dzirnavu ielā 84, k-1;
  • Funkcionālā dizaina diplomdarbi – Krišjāņa Barona ielā 31; Vaļņu ielā 26;
  • Metāla dizaina apakšnozares diplomdarbi – Krišjāņa Barona ielā 17;
  • Funkcionālā dizaina apakšnozares diplomandes Montas Kates Zviedres diplomdarbs apskatāms LMA dārzā;
  • Metāla dizaina apakšnozares diplomanda Nila Jumīša diplomdarbs apskatāms LMA 1. stāva zālē, 7.,8. un 9. jūlijā no 13.00 līdz 18.00;
  • Vides mākslas specialitātes diplomdarbi apskatāmi Kronvalda bulvārī 4, laikā no 14. līdz 20. jūnijam, visās dienās no plkst. 13.00 līdz 19.00, iepriekš piesakoties uz e-pastu [email protected].

Jūlija sākumā visu LMA absolventu diplomdarbi būs aplūkojami virtuālā ekspozīcijā. Šogad sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu "Tilde" multividē diplomdarbu anotācijas būs klausāmas, lai nodrošinātu plašāku interesentu skaitu, tai skaitā cilvēkus ar fiziska rakstura traucējumiem.

Dizaina diplomandu dienu izstāde – "Skat’logā!" būs pirmais pasākums, kurš ievibrēs LMA Dizaina nodaļas 60 gadu svinību norisi rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt