FOTO: «MuseumLV» atklāta mākslinieces Ilzes Smildziņas izstāde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kultūras centra “Grata JJ” mākslas galerijas “MuseumLV” pirmajā stāvā no 29. februāra līdz 31. martam skatāma Ilzes Smildziņas personālizstāde «Kaut kur turpat», medijus informē galerijas pārstāvji.

Jaunajā personālizstādē Ilze Smildziņa ir uzticīga savai iecienītajai tehnikai un tēmai – eļļas tehnikā virtuozi gleznotiem mākoņu tēliem. Izstādē apskatāmi pēdējo divu gadu laikā tapušie darbi.

Par šo projektu māksliniece stāsta: “Izstādes nosaukums ir saistīts arī ar to, ka mākoņu tēmā esmu vēl aizvien.Turpat.

Vēl ir tik daudz neuzgleznotu mākoņu, tik daudz neuzgleznotu sajūtu. [..]

Glezniecība man ļauj pastāstīt stāstu, neizmantojot vārdus. Darbos atrodami fragmenti no ikdienā redzētā un piedzīvotā, ievietoti citā realitātē, tādējādi akcentē pašu stāstu. Attēlotie sižeti var notikt arī citur, bet plašums un bezgalīgā telpa dod iespēju skatītajam interpretēt. Telpas un brīvības sajūtai ir liela nozīme. Attēlotie cilvēki ir mani draugi, paziņas vai nejauši satikti cilvēki, kas ienesti manis radītajos stāstos. Citkārt sižets mainās darba procesā, kur notikums tiek pārveidots. Iedomu pasaule, caur kuru vēlos aktualizēt kādu tēmu vai tēlu, iespējams, tobrīd ir aktuāla man vai sabiedrībai. Stāsti manos darbos ir ar brīvu telpu, kas ļauj katram skatītājam uzburt savu ainu.”

Par mākslinieci

Ilze Smildziņa ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā figurālajā meistardarbnīcā un maģistra grādu grafikā. Māksliniece ir veidojusi vairākas personālizstādes Latvijā un Lietuvā, kā arī piedalījusies dažādās vietējās un ārvalstu grupu izstādēs un mākslas konkursos, tostarp “ArtParis” mākslas izstādē, pārstāvot ''Saatchionline mākslas galeriju (2011), 6. Pekinas starptautiskajā mākslas biennāle (2015, 2019), “Paint One Another Know One Another” konkursa izstādē Pekinā (2016), ''Art Gemini'' konkursa finālistu izstādē Londonā (2017, 2018), kā arī mākslas simpozijos Francijā, Baltkrievijā, Somijā, Indijā un Kiprā. Smildziņas mākslas darbi atrodami privātkolekcijās – Kanādā, Beļģijā, Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Īrijā, ASV, Baltkrievijā un Latvijā, Ķīnas Nacionālās mākslinieku asociācijas kolekcijā un Luciano ''Benetton'' kolekcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti