Vides objekta autors ir mākslinieks Kaspars Līdums. Skaidrojot idejas konceptu, autors norādīja, ka skulpturālais darbs ir veltījums Baltijas valstu sadarbībai un tā atrašanās vietai ir dziļi simboliska nozīme, jo Bulduros 1920. gadā notika Baltijas jūras valstu valdību konference. "Objektā simboliski atainotas mūsu jūras bagātības un tautu vienotais spēks," uzsvēra autors.
Skulpturālais darbs ir 3,1 metru augsts, to veido 680 tērauda plāksnītes zivju formā. Dažādos leņķos izvietotās objekta atspīdošās virsmas rada viegluma un ēnu efektus, maina noskaņu dažādos laikapstākļos un piešķir objektam mirdzošu un bagātīgu nokrāsu. Skulpturālais darbs iekļaujas apkārtējā vidē un saplūst ar gājēju ceļa kustības atzarojumu.
Kā norādīja pašvaldības pārstāvji, izeja uz jūru vides objekta atrašanās zonā ir labiekārtota – izvietoti jauni atpūtai paredzēti soliņi, ieklāts bruģis, kā arī ierīkots objekta apgaismojums diennakts tumšajam laikam.
"Baltijas straume" ir viens no četriem Jūrmalas pašvaldības 2019. gadā rīkotā metu konkursa uzvarētājiem. 2020. gadā realizēti divi no konkursā godalgotajiem projektiem – Kristapa Gulbja veidotais vides objekts "Jūrmalas baltā kaija" – soliņi ar bronzas kaijām trīs vietās pilsētā un arhitekta Didža Jaunzema vadībā tapušais "Čiekurs" Jaundubultu skvērā. 2021. gadā Mellužu parkā uzstādīta tēlnieces Olgas Šilovas skulpturālā kompozīcija "Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā". Metu konkurss tika rīkots, lai Jūrmalas pilsētvidē radītu mākslinieciski augstvērtīgus vides objektus, kas bagātinātu kūrortpilsētas vidi un veicinātu pilsētas atpazīstamību.