Kultūras ziņas

Gleznotājas Līvijas Endzelīnas «Noslēpums» LNMM

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Rozenberga gobelēns pasaules prestižāko lokā

Egila Rozenberga gobelēns: pasaules prestižāko lokā

Piektdien, 6. aprīlī, Parīzē noticis ilgi gaidīts un Latvijas mākslā ļoti nozīmīgs notikums. Vienā no pasaules ievērojamākajām manufaktūrām “Mobilier National” tika noslēgts darbs pie tekstilmākslinieka Egila Rozenberga gobelēna. Tā ir pirmā reize, kad prestižo kolekciju ir papildinājis kāds darbs no Baltijas.

“Mobilier National” darbojas kopš 17. gadsimta un, saglabājot seno aušanas tehniku, ir pasaulē viena no prestižākajām manufaktūrām. Atrodoties Francijas valsts paspārnē, tā sadarbojas tikai ar spožākajiem māksliniekiem pasaulē.

Tagad tiem pievienojies arī Rozenbergs, kura darbs “Refleksijas'' šodien piedzīvoja svarīgāko brīdi – nogriešanu no austuves.

Patiesībā “Refleksijas” sastāv no diviem gobelēniem. Viens tika austs Bovē pilsētā, otrs Parīzē. Kopumā darbs pie “Refleksiju” īstenošanas no skices līdz mākslas darbam aizņēma četrus gadus. No tiem vairāk nekā divus – tikai aušana.

Tradicionāli pirmā darbu eksponēšana notiek manufaktūras kapelā, bet pēc tam darbus gaida visnotaļ dižciltīgs liktenis.

Pateicībā par darbu mākslinieks Egils Rozenbergs franču audējām dāvināja Latvijas saktas kā čakluma, spēka un un laimes zīmi.

Franču audēja Valērija ar dāvāto saktu
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti