Kultūras ziņas

Mākslas instalācija no atkritumiem

Kultūras ziņas

Maijai Kūlei – 70

Simbolisma izstāde pēc iepriekšēja pieraksta

Durvis ver Mākslas muzejs. Pārbauda epidemioloģiski drošu kultūrvietu darbību

No 2021. gada 21. aprīļa līdz 4. maijam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) tiks īstenots pirmais Kultūras ministrijas rosinātais pilotprojekts drošai kultūrvietu publiskās darbības atsākšanai. Izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” varēs apmeklēt, iepriekš reģistrējoties, informēja muzeja pārstāvji.

Kultūras ministrijas pilotprojektu mērķis – pēc iepriekš izstrādātām vadlīnijām pārbaudīt epidemioloģiski drošu kultūras pasākumu norises iespējamību gan kultūrvietu apmeklētājiem, gan to darbiniekiem. LNMM ar iepriekšēju pieteikšanos uz konkrētu apmeklējuma laiku ikvienam interesentam būs iespēja apskatīt vērienīgo visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojektu “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”.

No epidemioloģiskā viedokļa muzeji atzīti par vienu no drošākajām publiskā apmeklējuma vietām,

kurās iespējams organizēt vienmērīgu apmeklētāju plūsmu, ievērot 2 metru distanci un citas epidemioloģiskās drošības prasības, norādīja LNMM. Īpaši to varot attiecināt uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēku Jaņa Rozentāla laukumā, kurā ir liela telpu kvadratūra un kubatūra, darbojas klimata un ventilācijas regulējošā sistēma, kas veic nepārtrauktu gaisa kvalitātes monitoringu. Muzejs spēj nodrošināt virkni piesardzības pasākumu, lai apmeklētāji un darbinieki justos droši, tai skaitā telpu un virsmu tīrīšanu un dezinfekciju, bezkontakta norēķinus, kā arī ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 25 m² telpas.

Pilotprojekta īstenošanai LNMM vērs durvis starptautiski novērtētai izstādei “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”. Tā 2018. gadā tika eksponēta prestižajā Orsē muzejā Parīzē, pēc tam Tallinā Kumu mākslas muzejā un Viļņā Lietuvas Nacionālā mākslas muzeja Nacionālajā mākslas galerijā. Rīgā kā pēdējā noslēdzošajā eksponēšanas vietā izstāde tika atvērta 2020. gada 19. novembrī. Tomēr jau 21. decembrī nolūkā ierobežot Covid-19 izplatību muzeju publiskā darbība tika pārtraukta, tādējādi ievērojami ietekmējot izstādes apmeklējumu. Starpvalstu sadarbības līgumu ietvaros pēdējais iespējamais pagarinājums ir līdz 2021. gada 4. maijam. Tāpēc, atverot muzeju, LNMM dod iespēju, gan ļoti ierobežotā laika periodā, interesentiem izstādi apmeklēt.

“Noslēdzot projekta prezentāciju Rīgā, varam secināt, ka spējām pievērst uzmanību Baltijas valstīm gan kultūras, gan politiskajā un diplomātiskajā līmenī, neatstājot vienaldzīgus izstādes apmeklētājus Parīzē, Tallinā, Viļņā un Rīgā. Mēs esam devuši savu ieguldījumu, atklājot Baltiju Francijai un Eiropai un vienlaikus pierādot paši sev, ka spējam kopā piepildīt jaudīgas idejas,” pastāstīja projekta vadītāja, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece.

Pilotprojekta izstrāde un īstenošana notiek ciešā LNMM sadarbībā ar Kultūras ministriju, Veselības ministriju un Slimību un profilakses kontroles centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt