Starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde „Man sirdī tīģer’s” ir projekta „Pastāvēs, kas pārvērtīsies. Rainis un Aspazija – 150” notikums. Iecere tapusi mākslas zinātnieces un izstāžu kuratores Ingas Šteimanes vadībā.
„Dubultu stacija ir laikmetīgās mākslas platforma ar unikālu publisko funkciju apvienojumu – joprojām funkcionējošā stacijā veiksmīgi integrētu mākslas izstāžu zāli. Arī logo – putns ar tīģera kājām – simboliski ataino mākslas stacijas duālo dabu, un ir tapis, iedvesmojoties no izstādes „Man sirdī tīģer’s”,” stāsta Šteimane.
Mākslas telpa Dubulti atklāšanas dienā. Publicitātes attēls.
„19. gadsimtā galvenais izteiksmes veids bija vārdi un valoda, savukārt mūsdienās tā ir vizuālā izpausme, tostarp laikmetīgā māksla. Ja Rainis un Aspazija dzīvotu 21. gadsimtā, iespējams, viņi sabiedrību provocētu ar skandaloziem mākslas darbiem. Turklāt laikmetīgā māksla, kas Latvijā nereti pasniegta ar elitārisma pieskaņu, Jūrmalā būs pieejama ļoti demokrātiskā formā, tā, kā tas notiek, piemēram, pasaulslavenajā Francijas kūrortā Nicā. Tā ir iespēja nākt un iepazīt aizraujošo laikmetīgās mākslas pasauli,” papildina izstādes „Man sirdī tīģer’s” līdzkurators Arno Jundze.
Izstādes tēma ir piedošanas – atriebības trauslā robeža, kas sasaucas ar Raiņa idejām lugā „Jāzeps un viņa brāļi”. Izstādē piedalās 12 laikmetīgie mākslinieki no Brazīlijas, Ēģiptes, Izraēlas, Maķedonijas, Šveices un Latvijas, tostarp no Jūrmalas.
Pirmā stacija Dubultos, kas ir jūrai tuvākā pasažieru stacija Jūrmalas pilsētā – vien 300 m attālumā, uzbūvēta 1877. gadā galvenokārt vasarnieku un Dubultu kūrmājas viesu apkalpošanai. 1977. gadā tika pabeigta jaunā ēka pēc pazīstamā Krievijas transporta arhitektūras teorētiķa un praktiķa Igora Javeiņa projekta, kas būves formās izpaudis asociācijas ar jūras vilni.