Digitalizēta mākslas dueta Skuja Braden veidotā «Kroņa vāze»

Sveicot Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju 31. dzimšanas dienā, virtuālās realitātes tehnoloģiju jaunuzņēmums “Vividly” digitalizējis Skuja Braden “Kroņa vāzi”, ko mākslinieces radījušas Covid-19 pandēmijas laikā, informēja Latvijas Nacionālā muzeja pārstāvji.

Dueta Skuja Braden izstādes “Samsāra” atklāšana Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) sakrita ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, tomēr Ingūnai Skujai un Melisai D. Breidenai (Melissa D. Braden) karantīna izvērtās par ļoti radošu periodu. Par to liecina vizuāli iespaidīgā un tehnoloģiski sarežģītā “Kroņa vāze”, kas tagad papildina ekspozīciju.

“Kroņa vāzes” ārējo veidolu iedvesmojušas Meisenes porcelāna fabrikā 17. gadsimtā tapušās “Snowball Blossoms” jeb “ziedošo sniegapiku” vāzes, jo mākslinieces pārsteidza to līdzība jaunā koronavīrusa vizuālajai formai. Jau iepriekš Skuja Braden darināja AIDS un herpes vīrusa skulpturālus modeļus porcelānā, bet tagad radās ideja par vāzi, kurā būtu iespējams attēlot gan pandēmiju izraisījušo vīrusu, gan paust attieksmi pret politiskajiem līderiem. Skuja Braden izpildījumā Meisenes porcelāna klasiskā tradīcija ieguvusi svaigu risinājumu, bet krāšņais, zeltītais porcelāns dokumentē 21. gadsimta politisko situāciju.

Virtuālās realitātes tehnoloģiju jaunuzņēmums “Vividly” “Kroņa vāzi” pārvērtis 3D modelī. Covid-19 sociālās izolācijas laikā “Vividly” digitalizēja vairākus izstādē “Samsāra” eksponētos darbus, izveidojot ikvienam virtuāli pieejamu “Muzeju no mājām”. “Vividly” un DMDM sadarbības projektu pamanījis prestižais Šveicē bāzētais mākslas fonds “Michelangelo Foundation”. “Muzejs no mājām” iekļauts fonda sociālo tīklu kampaņā “Initiative of the Week”, kurā tiek izcelti inovatīvi projekti, kas popularizē augstvērtīgas amatniecības, dekoratīvās mākslas un jauno tehnoloģiju sinerģiju.

Starptautiski atzītā mākslas dueta Skuja Braden personālizstādi “Samsāra”, kas jau izpelnījusies kritiķu atzinību un šogad tika izvirzīta Purvīša balvas nominācijai, līdz 27. septembrim var aplūkot Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Diviem izstādes apmeklētājiem mākslinieces dāvina oriģinālus porcelāna priekšmetus.

Kas jādara?

•      Nāc uz Skuja Braden personālizstādi “Samsāra” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

•      Izvēlies mākslas darbu, kas tevi īpaši uzrunā, un nofotografē to.

•      Līdz 27. septembrim publicē šo fotogrāfiju sociālajās vietnēs Facebook vai Instagram, pievienojot mirkļbirku #SkujaBradenRiga.

Laimīgos uzvarētājus noteiks izloze, kas notiks pēc 27. septembra. Rezultāti būs paziņoti DMDM sociālo tīklu profilos.

“Vividly” ir virtuālās realitātes un interaktīvo tehnoloģiju uzņēmums, kas veic 3D modelēšanas, vizualizāciju, kā arī 360, VR un AR projektu izstrādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti