Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā – stikls, koks un pavasara noskaņa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 4. martā tiks atklāta biedrības “Ūdenszīmes” radošās apvienības stikla rotu un interjera priekšmetu izstāde “Caurspīdīgās pļavās”, medijus informē muzeja pārstāvji.

Biedrības “Ūdenszīmes” radošo kolektīvu var salīdzināt ar Latvijas pļavu, kurā katrs dalībnieks rada savu noskaņu, uzsver Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā. Biedrības mājvieta ir nelielais Kaldabruņas ciemats Sēlijā. Pateicoties biedrībai “Ūdenszīmes”, Kaldabruņas pamatskolas ēka kļuvusi par iespaidīgu kultūrvietu. Tur iekārtots Pļavas muzejs, kur apskatāma multimediju ekspozīcija “Pusnakts pļava”, tiek organizētas radošās darbnīcas, notiek mākslas plenēri, kā arī citi kultūras pasākumi. Tieši Kaldabruņā tapuši priekšmeti, kas būs apskatāmi izstādē Daugavpilī.

“Izstādē “Caurspīdīgās pļavās” apmeklētājiem caur oriģinālām stikla rotām būs iespēja ieraudzīt Saulgriežu pļavu, saulrieta mākoņus negaisā, caurspīdīgu ledu ar iesalušiem augiem, gaismu spēles svečturos, kā arī sajust vieglas brāzmas vēja zvanos,” sola izstādes organizatori.

Daugavpilī būs apskatāma vien neliela daļa no radošās apvienības darbiem. Lielākoties tie veidoti no koka un stikla. Rotas un dekori izgatavoti, izmantojot stikla kausēšanas tehniku, kas papildināta ar lāzergriešanu un iestrādi kokā.

Biedrības “Ūdenszīmes” radošās apvienības izstāde “Caurspīdīgās pļavās” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta 4. martā un būs apskatāma līdz 12. aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti