Dabas un mākslas satikšana. Andris Eglītis kopā ar citiem māksliniekiem iekārto savvaļas izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Izstāde “Savvaļa” mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem būs aplūkojama no 10. jūlija līdz gada beigām. Savus darbus te iekārtojuši Andris Eglītis, Raitis Hrolovičs, Kate Krolle un Reinis Bērziņš, Austris Mailītis, Katrīna Neiburga, Jānis Noviks, Kaspars Podnieks, Liene Rumpe, Kristīne Upīte un Linda Vidgorčika, bet augustā viņiem pievienosies jauni mākslinieki, informēja izstādes rīkotāji.

Ceļotājiem, mākslas vērotājiem un māksliniekiem, vietējiem kaimiņiem, sēņotājiem un garāmbraucējiem izstāde bez darba laika un pieskatītājiem izveidota kā pieredze, kurā var iegremdēties gan 15 minūtēs, gan uzkavēties kaut nedēļas garumā. Mākslinieku darbi izvietoti īpašā trīs sarežģītības līmeņu maršrutā, dodot iespēju sastapt gan dabu, gan mākslu.

Izstādes pārstāve Marta Krivade Latvijas Radio pastāstīja: "Andris ir parūpējies par trīs veidu maršrutiem, kā šo vietu pieredzēt. Viens ir izpļauts – tāds, ko var iziet ar vasaras kurpītēm, otrā jau varētu vajadzēt uzvilkt zābakus, bet trešajā jau ir tikai aptuvenas ceļa norādes, kur būs jāpabrien arī pa purvu, bet varbūt līdz ar to arī mākslas darbu atklāšanas prieks būs vēl lielāks."

“Katrs var izvēlēties, kā “Savvaļu” piedzīvot – kā izpļautu ērti noejamu celiņu, garāku blandīšanās taku vai ne vienmēr sausām kājām brienamu klejojumu ar aptuvenām norādēm.

Cilvēks izstādes pieredzes ātrumu nosaka pats. Te var peldēties dīķī un vērot dabas horizontu, palīst zem strūklakas, uzcelt telti un pārnakšņot, apmesties zem nojumes un radīt kaut ko savu, bet var ieskriet tikai uz mirklīti – daba un māksla ar jums visu izdarīs pati,” stāsta Andris Eglītis.  

“Savvaļa” ir procesuāls notikums – atklāšana ar notikumu programmu notiks trīs dienu garumā no 10. līdz 12. jūlijam, bet augusta sākumā tas piedzīvos vēl vienu atklāšanu ar jaunu mākslinieku dalību.

Savukārt interneta portāls “Satori” kopā ar Latvijas literātiem veidos “Savvaļas burtnīcu” kā laikmetīgas prozas un dzejas literatūrpiezīmes par tuvākām un tālākām saistībām ar izstādi.

Izstādes rīkotāji skaidro, ka plašā dabas teritorija ar pļavām, purvu, mežu un ieaugušām mājokļu drupām vairāku gadu garumā bijusi Andra Eglīša savvaļas darbnīca, vienatnes radošo klejojumu un dabas materiālu ieguves vieta – piemēram, tieši šeit radīti ar Purvīša balvu novērtētie “Zemes darbi”, iegūtas dabisko izejmateriālu gleznošanas krāsas no smiltīm, māla, dubļiem, purvā gulējuši bebru apstrādātie baļķi, no kuriem tēstas skulptūras. Ideja par “Savvaļas” iekārtošanu plašākam cilvēku lokam dzimusi jau sen, taču tieši pandēmijas laiks bija impulss to izdarīt, lai turpinātu samazināt pilsētas dzīves ātrumu un pieredzētu vietējo ceļojumu prieku.

Dizainers: Aleksandrs Breže.
Izstādes producente: Elīza Elizabete Ramza.
Ieeja izstādē ir bez maksas.

Lokācijas koordinātas 57°12'43.4"N 25°58'05.7”E, maršruts no Rīgas pieejams šeit.

““Savvaļa” ir kopīga pieredze un, dabā ejot, ko atnesi, to aiznes,” uzsver izstādes rīkotāji.

Izstādes aktualitātēm visērtāk sekot līdzi vietnē "Facebook".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti