«Bīstamās rotaļas» - provokācija Dailes teātrī

Jau vēstīts, ka no 11.septembra līdz 30.decembrim Dailes teātra mākslas telpā "Brīvības 75" apskatāma laikmetīgās mākslas izstāde "Bīstamās rotaļas". Izstādes producente Indra Rubene Latvijas radio raidījumam "Labrīt!" skaidro, ka izstādes tēma ir mākslinieka loma un atbildība, provokācijas un normām sabiedrībā. Izstāde nedaudz provocē, taču tas ir labi, norāda Rubene.

"Izstāde būs par mākslinieka lomu un atbildību, par provokāciju, kas mākslā bieži ir sastopama, un par sabiedrībā pieļautajām un nepieļautajām normām, līdz ar to mēs mazliet provocēsim ar šo izstādi, bet es domāju, ka tas ir labi," norāda izstādes producente Indra Rubene, stāstot, ka "Bīstamās robežas" ir jau devītā laikmetīgās mākslas izstāde Dailes teātrī.

"Domāju, ka būs saturiski bagāta un interesanta izstāde Dailes teātrī," piebilst producente.

Laikmetīgās mākslas izstāde "Bīstamās rotaļas" tapusi saistībā ar Nika Dīra lugas "Frankenšteins" jauniestudējumu Lauras Grozas-Ķiberes režijā (pirmizrāde 18.septembrī). Izstāde netieši turpina lugā izspēlētās idejas, vedinot domāt par radītāja - mākslinieka lomu un atbildību šodienas sabiedrībā. Tajā piedalās pieci dažādu paaudžu vīriešu kārtas mākslinieki ar darbiem, kas katrs savā laikā satraukuši skatītājus kā provokatīva vēstījuma pilni sabiedrībā pieņemto normu un priekšstatu pārkāpēji.

Katrs autors izstādē risina savu tēmu un izpaužas sev tuvā mākslas veidā. Leonards Laganovskis sev raksturīgā socārtiski asi griezīgā ironijā pievērsies spēlēm ar politisko kontekstu, šoreiz politiskus simbolus ieraugot grūtnieces vēdera ultrasonogrāfijās. Miķelis Fišers gleznās kosmiskā vidē risina spraigus sižetus, ezotēriskajās iztēles rotaļās iekļaujot visai būtiskas atziņas par mūsu ikdienišķajām attiecībām ar varu un citam ar citu.

Pavisam nešpetni publiskajā telpā ir spēlējies Ivars Grāvlejs - strādājot par foto reportieri kādā cienījamā Prāgas laikrakstā, mākslinieks pasācis "izpušķot" dokumentālās ainas ar savas izdomas augļiem, tādējādi neuzbāzīgi brīdinot par labticīgā masu mediju patērētāja naivitāti. Citādāk un citas robežas pārkāpis Krišs Salmanis, kurš zemapziņas sajūtu vizualizācijai pakļāvis savu ķermeni. Savukārt Kristians Brekte, konsekventi atrodot sabiedrībai netīkamus kontekstus, nokļuvis tieši Frankenšteina uzdoto jautājumu krustugunīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti