Atklāta Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāle

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

17. jūnijā Prāgas vecpilsētā tika atklāta 13. Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāle, kurā, kā vēstīts, Latvija piedalās ar divām ekspozīcijām.

Latvijas nacionālo izstādi veido režisors un scenogrāfs Vladislavs Nastavševs, bet studentu izstādi - Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Scenogrāfijas nodaļas bakalaura un maģistra programmas studenti. Nacionālās izstādes kuratore ir Gundega Laiviņa, studentu izstādes kurators ir Andris Freibergs, iekārtojuma autore -  Monika Pormale, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, tehniskie producenti Jānis Liniņš un Oskars Plataiskalns.

Latvijas nacionālās izstādes “Pakļaušanās” centrā ir Vladislava Nastavševa veidotā scenogrāfija paša iestudētajai izrādei “Jūlijas jaunkundze” (Valmieras teātris, 2012), kas ir īpaši piemērota izstādes situācijai un, pateicoties nepārtrauktai saspēlei ar aktieriem Mariju Linarti un Raimondu Celmu, kļūst par dzīvu būtni, kas iemieso līdzsvaru, spriedzi un sabrukumu.

LMA Scenogrāfijas nodaļas studentu izstāde atklāj jauno scenogrāfu attīstības ceļu, līdzās izstādot bakalaura programmas pirmā gada darbus, sauktus par “mazajiem uzdevumiem”, un fragmentu no scenogrāfa Reiņa Dzudzilo maģistra darba - scenogrāfijas Blaumaņa lugai “Raudupiete”, ko 2013. gadā Valmieras teātrī iestudēja Elmārs Seņkovs.

Abas Latvijas izstādes atrodas namā, kurā ir dzimis Francs Kafka, un ir apskatāmas līdz 28. jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti