Atklāta LMA Glezniecības katedras mācībspēku izstāde «Ko Tu dari»

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pirmā stāva izstāžu zālē atklāta Glezniecības katedras mācībspēku izstāde "Ko Tu dari". Izstādē piedalās Normunds Brasliņš, Andris Eglītis, Ivars Heinrihsons, Ieva Iltnere, Juris Jurjāns, Irēna Lūse, Aleksejs Naumovs, Pēteris Postažs, Kristīne Rubene, Imants Vecozols, Andris Vītoliņš, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš un Kristaps Zariņš.

Izstādē "Ko Tu dari" var apskatīt pēdējā gada laikā radītos darbus, kas apliecina LMA mācībspēku radošo aktivitāti un jaunrades spējas. Izstādes dalībnieki, kas visi ir spēcīgas radošas un starptautiskā mākslas kontekstā atpazīstamas personības, izstādīšanai piedāvātajos darbos pārliecinoši demonstrē savus individuālos rokrakstus un katrs atklāj dziļi specifisko darba metožu un tēmu loku - kā plašu materiāltehnisko radošo izteiksmes līdzekļu arsenālu, tā mākslas darbu žanrisko un idejisko saturu.

Izveidotā ekspozīcija demonstrē gan klasiskās glezniecības spēju vēl joprojām būt aktuālai un tādai, kas nebeidz pārsteigt ar noturīgām mākslinieciski virtuozām kvalitātēm - tonalitāti, krāsu, faktūru, kompozīciju un vēstījumu, gan arī glezniecības spēju būt novatoriskai, svaigai un laikmetīgai, ko autori panākuši, sintezējot dažādus mākslas medijus, izmantojot neierastas izteiksmes formas un atkāpjoties no akadēmiskās tradīcijas.

Lai skatītājiem uzskatāmi parādītu mākslas darba tapšanas procesu, autori izstādē eksponē ne tikai gleznas, grafikas un zīmējumus, bet arī savu radošo procesu ilustrējošas skices, kolāžas un fotogrāfijas. Vairāki izstādē redzamie darbi tapuši sadarbībā ar Grafikas katedras docentu, litogrāfijas pasniedzēju Anatoliju Šandurovu.

Ekspozīcijas autori ir Andris Vītoliņš un Kristaps Zariņš. Izstāde skatāma līdz 12.novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti