Kultūras ziņas

Nacionālais teātris līgos Druvienā

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Sutas un Vidberga dialogs

Atklās Romana Sutas 120.dzimšanas dienai veltītu izstādi

No 2.februāra līdz 23.aprīlim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā Rīgā būs apskatāma izstāde "Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs", kas ievadīs plašu pasākumu programmu, veltītu Romana Sutas 120.dzimšanas jubilejai.

Visas izstādes, ko Romana Sutas un Aleksandra Beļcovas muzejs piedāvās saviem apmeklētajiem 2016.gadā, būs saistītas ar ievērojamu latviešu mākslinieku, spilgtu klasiskā modernisma pārstāvi Romanu Sutu (1896-1944), viņa daiļradi un autoriem, kuriem bija liela nozīme meistara radošajā biogrāfijā. Viens no tiem ir bijis Sigismunds Vidbergs (1890-1970).

Sutas un Vidberga dzīves ceļi ilgu laiku gāja paralēli - abi bija "Rīgas mākslinieku grupas" biedri, abi 1926.gadā izstājās no tās, kopā organizēja un darbojās porcelāna apgleznošanas darbnīcā "Baltars" (1924). Romana Sutas un Sigismunda Vidberga vārdi minēti arī starp Rīgas grafiķu biedrības dibinātājiem (1928), viņi vienā laikā pasniedza Rīgas Tautas augstskolas Zīmēšanas un gleznošanas studijā, strādāja Rīgas Operā kā scenogrāfi, piedalījās kopīgajās mākslas izstādēs un pat kādu brīdi bija kaimiņi, kopā ar ģimenēm dzīvojot vienā mājā Lāčplēša ielā, kur arī atradās "Baltars" salons.

Kā norāda izstādes kuratore un muzeja vadītāja Nataļja Jevsejeva, Suta un Vidbergs, būdami izcili grafiķi, katrs ar savu neatkārtojamo stilu un mākslas valodu, izmantojot vienu tehniku - tušas zīmējumu -, nereti attēloja līdzīgus sižetus - kafejnīcu apmeklētājus, pilsētas nakts dzīvi, cirka artistus, erotiskos motīvus. Tomēr viņu darbi vienmēr atšķīrās gan izpildījumā, gan mākslinieciskajā redzējumā. Šādā abu autoru veikuma salīdzinājumā rodas virtuālais divu meistaru dialogs, kas vēl vairāk uzsver rakstura, temperamenta īpatnības un izteiktu individualitāti dzīves uztverē.

Par izstādi stāsta kuratore Nataļja Jevsejeva

  Ekspozīcijā apskatāmi darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja krājuma un dažādām privātkolekcijām.

  Izstādi papildina piesātināta pasākumu programma, kas iekļauj tikšanās ar izstādes kuratori Nataļju Jevsejevu formātā "Sarunas muzejā", speciālistu lekcijas, radošās darbnīcas bērniem un citas aktivitātes.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Māksla
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti