Atklās Rēzeknes skaņu vizualizāciju izstādi

8.decembrī plkst. 16, noslēdzot projektu „Rēzeknes skaņas”, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Latgales filiālē Rēzeknē tiks atklāta izstāde „Rēzeknes skaņas”, kurā skatāmi dažādi Rēzeknes ornamenti, balstoties uz pilsētvidē ierakstītām skaņām. Darbi veido savdabīgu pilsētas skaņu kodu vizualizāciju sietspiedē. Izstāde apskatāma līdz 14.decembrim.

Projekta „Rēzeknes skaņas” autore ir Gundega Strautmane, kura ar diktofona palīdzību ir ierakstījusi pilsētā saklausītas skaņas un izmantojusi skaņu celiņa diagrammu, lai to uznestu uz balta papīra loksnes ar sietspiedes tehnikas palīdzību.

Iedvesmu šādam noformējumam māksliniece smēlusi, pētot japāņu sarkanās tušas kaligrāfu veikumu. Skaņu celiņš ir drukāts dubulti, tas apskatāms gan gaismā, gan arī, pateicoties fosforicējošas drukas palīdzībai, tumsā.

Limitētā daudzumā sietspiedes tehnika ļauj sagatavotās diagrammas drukāt arī uz citiem pilsētai svarīgiem tekstila materiāliem.

Gundega Strautmane studējusi Berlīnes Mākslas universitātē Eksperimentālā tekstila dizaina institūtā, LMA Tekstila mākslas nodaļā un Rīgas Tehniskajā universitātē apguvusi tekstila tehnoloģijas. Šobrīd Gundega Strautmane strādā par lektori LMA tekstila nodaļā Rēzeknē.

Savos mākslas projektos Gundega Strautmane eksperimentējusi ar Braila rakstu, lai radītu mākslas un dizaina darbus, kas ir uztverami gan redzīgajiem, gan neredzīgajiem. Starp reljefiem punktiem ar smalka pavediena palīdzību viņa konstruē jaunu nozīmi un veido tekstila kompozīcijas, kas vienlaikus ir arī teksts: ornaments kā kodētas informācijas nesējs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti