Eduards Vītols ir nozīmīga Jūrmalas un visas Latvijas kultūras personība, taču viņa devums atpazīstamības ziņā līdz šim palicis ēnā. Viņš ir viens no Latvijas profesionālās mākslas pamatu veidotājiem, gleznotājs, pedagogs, grāmatu ilustrators, ilggadējs dekorators Latvijas Nacionālajā operā. Viņa piemiņa pēdējos gados tiek arvien vairāk aktualizēta, un viens no soļiem ir arī piemiņas plāksnes atklāšana.
Vītolu dzimtas pārstāve Dace Vītola pastāstīja, ka šajā mājā Vītols nodzīvojis lielu daļu savas dzīves ne tikai vasarās, bet arī ziemās. Viņa paša modelēts kamīns mājā esot vēl joprojām, un pie tā joprojām var sildīties.
“Tā kā šī vieta viņam ir bijusi ļoti nozīmīga,” uzsvēra Vītola. “Latvijas laika izstādēs viņam ir bijuši daudzi darbu nosaukumi, kuros ir iekļauti ar Jūrmalu saistīti vārdi – Lielupe, krastmala, kāpas, priedes. Latvijas laika rakstos arī pieminēts, ka viņš tāds kautrs un savā nodabā soļo pa pludmali vai gar Lielupi ar krāsām un kādā skaistā stūrī veido akvareļus.”
Šajā mājā mākslinieks ir nodzīvojis līdz sava mūža beigām kopā ar sievu un ar dēlu. Pēc Vītola šai mājai ir tikai vieni īpašnieki – tā ir Larisa Rudņeva ar ģimeni, kuri arī vēlīgi atļāva pie mājas sienas piestiprināt piemiņas plāksni.