Apgāda «Neputns» sērijā «Studijas bibliotēka» izdota grāmata par Pauli Liepu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Apgādā "Neputns" klajā nākusi mākslas zinātnieces un kuratores Līgas Lindenbaumas grāmata par Pauli Liepu. Grāmata izdota sērijā "Studijas bibliotēka"

"Dzīve ir nevis stāsts par nonākšanu galapunktā, bet par pašu ceļojumu, braucienu, procesu. "Projektā "Dzīve"" ir tas foršums, ka varu taisīt jebko, bet tas apbrīnojamā kārtā iet kopā. Tā ir izteikti individuāla romantika, sava pasaule, ko ietekmē krikumi, mirkļa iespaidi. Noplēšamais kalendārs, kurš ir noplēsts līdz konkrētam datumam un koncentrē vēsturi līdz nenorautajai lapiņai. Patiesība, ka jebkura cilvēka dzīvesstāsts ir simts reižu vērtīgāks un dziļāks par jebkuru izsmalcinātāko scenāriju. Arī darbi ir it kā par sīkumiem, bet arī par sīkumu spēju koncentrēt. Nenozīmīgas detaļas var sasummēt un atsvērt daudz svarīgākas lietas. Tējas biezumu riņķošana pa krūzi vai saule, kas slīd pāri palodzei, ir tikpat pārlaicīga un bezgalīga kā fiziska un mirklīga," tā Paulis Liepa.

Paulis Liepa (1978) ir viens no zināmākajiem Latvijas grafiķiem ar spilgtu un atpazīstamu rokrakstu. Mākslas zinātniece un kuratore Līga Lindenbauma grāmatā sekojusi Pauļa radošajai darbībai, velkot paralēles starp mākslinieka darbnīcu un grafikās atainoto priekšmetisko pasauli.

"Tiekoties ar Pauli viņa darbnīcā, jautājumi par motīvu izvēli kļūst lieki. Tajā kā kultūrslānis kopā sadzīvo padomju un mūslaiku mēbeles, priekšmeti, izmantotu klišeju kartoni, papīru ruļļi, mākslas darbi, reprodukcijas, atzinības zīmes un visdažādākās izcelsmes nieki un sīkumi. Izrādās, ka globālās, kosmoloģiskās tēmas viņš atrod ikdienišķajā un savās grafikās ataino to, kas viņam ir apkārt," saka autore.

Paulis Liepa studējis grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā. Galvenokārt strādā, izmantojot kologrāfijas un kartona griezuma tehniku. Paulis regulāri piedalījies grafikas izstādēs, kā arī rīkojis vairākas personālizstādes, pēdējā no tām - "Troksnis" - no 12. februāra skatāma Mūkusalas mākslas salonā. Guvis vairākus nozīmīgus apbalvojumus.

Sērija "Studijas bibliotēka" ir neliela izmēra grāmatas, kas sniedz maksimāli plašu ieskatu Latvijas mākslas ainā 20.gadsimta nogalē un 21.gadsimtā. Grāmatas ietver pamattekstu, interviju, reprodukciju izlasi, kā arī pilnu teksta tulkojumu angļu valodā. Pirmā sērijas grāmata tika izdota 2008.gadā, šobrīd tās jau ir 12 grāmatas par māksliniekiem un notikumiem mākslā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti