Aicina pieteikt darbus 2020. gada Jāzepa Pīgožņa balvai Latvijas ainavu glezniecībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Turpinot Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā tradīciju, mākslinieki ir aicināti iesniegt savus darbus, lai pieteiktos dalībai sestajam "Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā" konkursam. Darbi iesniedzami no 6. līdz 20. janvārim Rīgas Sv. Pētera baznīcā, medijus informē organizatori.

Laura Pīgozne par Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā
00:00 / 05:01
Lejuplādēt

Jāzepa Pīgožņa balvu iedibināja 2015. gadā, to piešķir par labāko darbu Latvijas ainavu glezniecībā, lai veicinātu mākslinieku interesi atveidot Latvijas dabu un izceltu Latvijas ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā.

Māksliniece Ieva Pīgozne saka:

"Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā konkursa pamatā ir mīlestība, profesionāla varēšana un aicinājums. Jau kopš šīs balvas iedibināšanas konkursa būtība ir aicinājums uzturēt un attīstīt ainavu glezniecības žanru Latvijas mākslā un izcelt autorus, kas šajā jomā darbojas."

2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte, 2017. gadā – mākslinieks Aldis Kļaviņš no Liepājas par darbu "Jūra pēc saulrieta", 2018. gadā “Grand Prix” ieguva Preiļu mākslinieks Janis Plivda par darbu "Gaiļmuiža", savukārt pērn par galvenās balvas ieguvēju kļuva mākslinieks Nukzars Paksadze, žūrijas simpātijas iegūstot ar darbu "Pārmaiņu vējš".

"Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā" galvenās balvas pretendenti tiks paziņoti izstādes atklāšanā Rīgas Sv. Pētera baznīcā 2020. gada 19. martā, taču tās ieguvējs taps zināms rudenī, kad Preiļos norisināsies svinīgā galvenās balvas pasniegšanas ceremonija.

Vairāk par balvu un konkursa noteikumiem iespējams uzzināt mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti