Aicina iesniegt darbus Jāzepa Pīgožņa balvai ainavu glezniecībā

Māksliniekus aicina 15. februārī no plkst. 9 līdz 18 Rīgas Sv. Pētera baznīcā iesniegt savus darbus, lai piedalītos šā gada konkursa izstādē “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Izstāde tiks atklāta Jāzepu dienā – 19.martā.

Jau vēstīts, ka 2015. gadā dibinātas balvas mērķis ir veicināt mākslinieku interesi atveidot Latvijas dabu un izcelt Latvijas ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā.

2015. gada pavasarī Rīgas Sv. Pētera baznīcā notika pirmā izstāde „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Maijā tā aizceļoja uz Pīgožņa dzimto pusi, un bija apskatāma Preiļu vēstures un lietišķās mākslas  muzejā līdz oktobrim.

Dokumenti

Nolikums par Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā

Lejuplādēt

141.38 KB

Izstādi “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas  ainavu glezniecībā” kopumā (Rīgā un Preiļos) apmeklēja vairāk nekā 8000 skatītāju. Visiem izstādes apmeklētājiem bija iespēja nobalsot par, viņuprāt, labāko izstādes dalībnieku. Ar pārliecinošu balsu vairākumu šajā balsojumā uzvarējusi jaunā māksliniece Kristīne Kvitka, kuras īpašais glezniecības stils bija vērojams trīs darbos: “Baltā nakts”, “Pavasaris” un “Ziemas ziedi”. Otrajā vietā ir māksliniece Agija Ģērmane, trešajā vietā - Uldis Zuters un no viņa tikai par vienu balsi atpaliek Jānis Ziņģītis.

Mākslinieku atsaucība pērn, iesniedzot darbus izstādei, bija necerēti liela. Sākotnēji tika iesniegti 229 darbi.

Žūrijas komisijā strādāja Ingrīda Burāne (žūrijas priekšsēdētāja, mākslas zinātniece), Jānis Anmanis (mākslinieks), Eiženija Aldermane (Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja), Silvija Berezovska (Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja  ekspozīciju un izstāžu kuratore), Jānis Dukāts (mākslinieks), Jānis Streičs (kinorežisors, Latgales novada koordinators, LZA Goda loceklis), Jānis Strupulis (mākslinieks) un Osvalds Zvejsalnieks (mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors).

Izstādei tika atlasītas 78 autoru 108 gleznas. Saskaņā ar žūrijas lēmumu par 2015. gada  izstādes Zelta diploma, īpašas dārgmetāla medaļas, kā arī naudas balvas laureātu kļuva mākslinieks, profesors Roberts Muzis. Savukārt, prof. Osvalds Zvejsalnieks saņēma Rīgas domes speciālbalvu – iespēju sarīkot savu personālizstādi Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Profesors šo iespēju ar prieku izmantoja un, pieaicinot kolēģus un novadniekus, tapa izstāde “Osvalds Zvejsalnieks. Latgale. Kolēģi. Plenēri.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti