Kultūras ziņas

Dž.Dž.Džilindžera „Milēdija" Dailes teātrī: kritiķes viedoklis

Kultūras ziņas

Grupai „Saucējas” jau 10 gadu!

Izcilā mākslinieka Leo Kokles lielākā izstāde

Ādažos līdz maija vidum skatāma lielākā Leo Kokles darbu izstāde

Pagājušā gadsimta latviešu glezniecības ikonas Leo Kokles kundze Terēze Kokle pēc teju 30 gadus ilgas pauzes pati iekārtojusi un atklājusi plašu Leo Kokles gleznu izstādi Ādažu kultūras centrā. Izstāde Ādažos būs apskatāma līdz 14.maijam.

Kokles kundze zina teju katras Leo Kokles gleznas tapšanas iemeslus un apstākļus. Uz pasūtījumiem viņš skatījies negatīvi, gleznojis tikai to, ko gribēja, bieži vien acumirklīgi, stāsta Terēze Kokle. Par spīti tuvinieku pretestībai Terēze nodzīvoja kopā desmit gadus ar mākslinieku, kurš sirga ar kaulu tuberkulozi. Sievu Leo Kokle portretējis bieži un tieši mirkļa burvības pārņemts.

Es atnācu no tirgus, darbnīca viņam bija Komjaunatnes krastmalā toreiz. Viņš teica - uzgleznos. Pasēdēju pāris stundas, kamēr uzgleznoja. Viņš jau vispār, ja gleznoja, tad gleznoja ātri,” stāsta Terēze Kokle.

Blakus pēdējo pārdesmit gadu laikā plašākās Leo Kokles gleznu izstādes centrālajam darbam mirdz glezna „Zelta sapnis”, kurā arī redzama mākslinieka dzīves biedre. Par to bagāti ļaudis Terēzei Koklei solījuši desmitiem tūkstošus, bet viņa nav pārdevusi un negrasās šķirties no neviena Leo Kokles darba. Arī tematiski vienkāršajai gleznai ar ziediem ir savs vēstījums.

Kokles radošajā mūžā produktīvākais bijis 1958.gads.Togad daudz laika pavadījuši pie dabas un tapušas daudzas ainavas.

47 gleznu izstādē Ādažu kultūras centrā apskatāma arī virkne citu mākslinieka laikabiedru portreti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti