2018. gada pirmajā ceturksnī Purvīša balvai nominēti Romāns Korovins un Kristaps Ancāns

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2018. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. martam, Purvīša balvas ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2019. gada aprīlī, ir nominējusi Romānu Korovinu un Kristapu Ancānu.

Romānu Korovinu par personālizstādi “Meistara Vu un meistara Lī satori” Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja (LNMM)  izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā (23.03.–13.05.2018.)

Nominācijas pamatojums: “Atbruņojoši fascinējoša ir Romāna Korovina maģiskā reālisma garā izstāstītā sāga par meistara Vu un meistara Lī ceļu uz satori sasniegšanu. Aiz šķietami ironiskā viegluma un rotaļības vairoga slēpjas daudzas dziļas patiesības: par Rietumu un Austrumu kultūru tikšanos vai nesatikšanos, par cilvēka mūžseno tieksmi sasniegt transcendenci un garīgumu par spīti prozaiskai ikdienas rutīnai, par iespējamo vai neiespējamo meditāciju utt.,” izvēli skaidro LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, mākslas zinātniece un kuratore Inese Baranovska.

1) Romāns Korovins. Meistars Vu un Meistars Lī (bērnība). 2011.

Kristapu Ancānu par izstādi “Lielās atmiņas (izmēra ziņā)” mākslas stacijā “Dubulti” (23.03.–05.05.2018.)

Nominācijas pamatojums: “Šī ir pirmā autora personālizstāde Latvijā. Ancāns Dubultos rāda darbu kopumu, kur var redzēt gan objektus, gan instalācijas, ready-made fragmentus, autortehnikā radītas lietas. Atšķirībā no citiem autoriem, kuriem ne sevišķi patīk dot nosaukumus saviem veikumiem, Ancāns ir daiļrunīgs, tā pievēršot uzmanību kādām pavisam paradoksālām un negaidītām mākslas darba komunikācijas iespējām (“Pīle atrod divas bumbas, kuras ar laiku ieaugušas zālē”). Tomēr ne literārie aspekti, ne atsauces uz katolicisma praksi (latīņu krusta formā saliktās kastes, kurās atrodas plastilīna bumbas, ko var nolasīt kā pasaules, kā individuālus visumus, kas nesatiekas) nav tas, kas mani valdzina visvairāk šī autora izstādē. Valdzinājums nāk no absolūtās brīvības sajūtas, ar kādu Ancāns savieno materiālus, savieno konceptus. Šiem savienojumiem piemīt bērnišķīga, tīra neparedzamība, kas nedomā par estētisku piekāpšanos. Tie atgādina veidu, kā bērni uzdod jautājumus, bieži negaidot atbildi, bet tādā veidā paši cenšoties definēt sev svarīgas lietas,” stāsta LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja, mākslas zinātniece Astrīda Rogule.

Kristaps Ancāns. Izstāde “Lielās atmiņas (izmēra ziņā)”

Kopumā eksperti šajā periodā nominācijām izvirzīja desmit mākslas notikumus, tai skaitā:

  • Zanes Zelmenes izstāde “Simulacrum” RIXC galerijā (23.02.–14.04.2018.);
  • Andra Indāna un Lauras Prikules audiovizuālā izstāde “Pasauļu Vērotājs” topošajā Tallinas ielas radošajā kvartālā “Melnais caurums”, Tallinas ielā 6 (25.01.–15.02.2018.);
  • Martas Kalniņas un Ievas Filatovas izstāde “Varbūt varētu” LOW galerijā (01.03.–09.03.2018.);
  • Ernesta Kļaviņa darbs “Izklaides algoritms” izstādē “Nākotnes valsts” LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" (23.02.–20.05.2018.);
  • Kriša Salmaņa instalācija “Aust” izstādē “Nākotnes valsts” LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" (23.02.–20.05.2018.);
  • Leonarda Laganovska darbi izstādē “Nākotnes valsts” LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" (23.02.–20.05.2018.);
  • Andra Eglīša darbi izstādē “Nākotnes valsts” LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" (23.02.–20.05.2018.);
  • Artūra Virtmaņa instalācija “Nākotnes iespringums” izstādē “Nākotnes valsts” LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" (23.02.–20.05.2018.).

No 2016. gada 8. decembra līdz 2019. gada 10. janvārim Purvīša balvas ekspertu darba grupā darbojas LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja, mākslas zinātniece Astrīda Rogule; LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, mākslas zinātniece un kuratore Inese Baranovska; mākslas kritiķis Vilnis Vējš; "ABLV Charitable Foundation" mākslas programmu vadītājs, kurators Kaspars Vanags; mākslas zinātniece, kuratore, Mūkusalas Mākslas salona vadītāja Sniedze Kāle; mākslas zinātniece Inese Riņķe un mākslas zinātniece un kritiķe Santa Mičule-Hirša.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA “Alfor”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas kultūras projektu aģentūra INDIE un aģentūra “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt