Kultūras ziņas

Kosmiskais ceļojums ar šķīvīti

Kultūras ziņas

Dana Bjorka un Rīgas krievu teātris

2017. gads mākslā - ar un bez rāmjiem

2017. gads mākslā. Cilvēki nebaidās no laikmetīgās mākslas

Gads mākslā – mākslas dzīves raibumi visapkārt, mākslas festivāli, māksla pie sienas, māksla mūsu galvās un atmiņās. Kas visspilgtāk raksturo 2017. gada mākslas dzīves norisi? – kultūras ziņas ar ekspertu palīdzību ierāmē šī gada mākslas dzīves spilgtākos notikumus un tendences, taču, kā kultūras ziņu veidotājiem norāda mākslas zinātniece Inese Baranovska, šis gads skaidri parāda, ka cilvēki aizvien mazāk baidās no laikmetīgās mākslas.

Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslinieks Aigars Bikše kā nozīmīgu notikumu izceļ jaunā muzeja „Zuzeum” tapšanu, kā arī Helēnas Demakovas programmu „Māksla publiskā telpā”.

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, mākslinieks Kristaps Zariņš vērš uzmanību uz Mākslas akadēmijas mācībspēku un studentu izstādēm, kas notikušas šā gada laikā. Tāpat mākslinieks min mecenātu Zuzānu kolekcijas izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Tikmēr Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, mākslas zinātniece Inese Baranovska atzīmē to, ka ar mākslu saistītas institūcijas aktīvi darbojas ne tikai Rīgā, bet arī Cēsīs, Kuldīgā, Valmierā, Rēzeknē un Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī. Tāpat mākslas zinātniece izceļ šobrīd Nacionālajā mākslas muzejā skatāmo izstādi „Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” un to, ka

„cilvēki arvien vairāk un vairāk interesējas par mākslu un nāk uz mākslas sarunām, un nebaidās no laikmetīgās mākslas”.

2 komentāri
Anonīms lietotājs 15390
Tieši tā.Precīzi pateikts. Faktiski vairs nebaidās , jo baidīties tur nav no kā. "Kur nav nekā , tur ar sviedriem nepalīdzēsi".( tas ir lielas personības citāts) Pasaule sāk atgriezties pie akadēmiskī bāzētas , figuratīvas , reālistiskas utt... mākslas. Miljoni paviršo , pāris stundu darbi ir apnikuši , jo bez gara pārstāsta tie ir vai nu audumu apdrukas paraugi , dekoratīvi elementi , krāmu čupiņas vai glupas izdarības ar bezpamata prasību pēc filozofijas. Mūsējie kā vienmēr atpaliek un pēc gadiem 20 sāks rikšot pakaļ : "kā dara visi"....
Anonīms lietotājs 18482
Kādēļ bieži, kad cilvēki dzird vārdu laikmetīgs vai provokatīvs, viņi jau iepriekš ir pārliecināti, ka tas viņus noteikti neinteresēs (tas vēl ir maigi teikts)?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti