«Zilie jūras vērši» – jauns latviešu fantāzijas stāstu krājums

Kā viens no pirmajiem 2015. gada izdevumiem „Apgādā Zvaigzne ABC” dienasgaismu ir ieraudzījis jau otrais latviešu fantāzijas un fantastikas oriģinālstāstu kopkrājums, kuram dots nosaukums “Zilie jūras vērši”.

2014. gada pirmajā pusē „Apgāds Zvaigzne ABC” izsludināja otro fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkursu “Sapņu laiks”. Pirmais šāda veida stāstu konkurss norisinājās 2012. gadā, un tajā uzvarējušie stāsti tika publicēti fantāzijas un fantastikas stāstu krājumā “Purpura karaļa galmā”, kas izpelnījās gan lasītāju, gan preses uzmanību.

Rakstītāju atsaucība arī jaunajam konkursam bija liela, un apgādam tika iesūtīti vairāk nekā astoņdesmit stāsti, kuri pārliecināja par autoru iztēles lidojumu: stāstos darbojās roboti, eņģeļi un raganas, darbība notika gan daudzus tūkstošus tālā nākotnē, gan alu laikmetā, gan pilnīgi nepazīstamās pasaulēs, gan tepat Rīgas ielās.

Konkursā piedalījās gan pazīstami un sevi literatūras pasaulē jau apliecinājuši rakstnieki, piemēram, Ieva Melgalve, Ilze Eņģele un Jānis Valks, gan jauni autori, kuriem iesniegtais stāsts bija debijas darbs.

Noslēdzoties izvērtēšanai, žūrija publicēšanai izvirzīja kopumā divdesmit fantāzijas un zinātniskās fantastikas stāstus. To autori: Džeina Tamuļeviča, Anna Kalna, Lilija Berzinska, Jānis Valks, Ieva Melgalve, Lāsma Ģibiete, Lūsija Nīdvāla, Arnis Buka, Ģirts Šimanauskis, Ilze Eņģele, Inga Znotiņa, Dace Znotiņa, Armands Skutelis, Ginta Orinska-Spirģe, Mārīte Štāla, Rihards Buivids, Guntis Eņģelis, Atis Gūtmanis.

“Zilie jūras vērši” – tāds ir nosaukums arī vienam no krājumā ievietotajiem stāstiem. Grāmatas lasītājs varēs uzzināt ne tikai to, kas ir zilie jūras vērši un kur tādi sastopami, bet arī to, kā pareizi sarunāties ar bazilisku, vai Saeimā tiešām ieperinājušies citplanētieši, ar ko nodarbojas SIA "Harons", kas spokojas Torņakalna baznīcā un kā vislabāk uzsākt biznesu ar laika mašīnas palīdzību, kā arī daudz ko citu. Latviešu autoru iztēle radījusi gan dramatiskus un aizkustinošus, gan humoristiskus un pārdomas rosinošus darbus.

Stāstu krājuma “Zilie jūras vērši” atvēršanas svētki notiks piektdien, 13. februārī, plkst. 17  „Apgāda Zvaigzne ABC” prezentāciju zālē K. Valdemāra ielā 6.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti