Vairākās pasaules valstīs bez maksas izplatīs grāmatu «Rainis un viņa brāļi»

Ārlietu ministrija (ĀM) vairākās pasaules valstīs, tostarp Krievijā un Baltkrievijā, bez maksas izplatīs 200 rakstnieka Roalda Dobrovenska grāmatas "Rainis un viņa brāļi" eksemplāru, pastāstīja ĀM preses sekretārs Ivars Lasis.

Viņš skaidroja, ka, ņemot vērā aktuālo politisko un drošības situācijā Eiropā, Krievijas propagandas fokusēšanos uz savu un citu valstu sabiedrībām, Latvijai ir īpaši svarīgi sniegt objektīvu un pozitīvu informāciju par valsti un koncentrēties uz krievu valodu pārvaldošām auditorijām.

"Konkrētajā gadījumā šīs grāmatas izplatīšana skolu jaunatnei, studentiem, bibliotēku un literatūras muzeju, augstskolu mācību spēkiem, kā arī citiem būs tikai papildinošs elements vēstniecību un konsulātu rīkotajos publiskās diplomātijas pasākumos ar Raiņa un Aspazijas tematiku, īpaši Krievijā, bet arī Baltkrievijā, Centrālāzijas valstīs un citur," pauda Lasis, skaidrojot, ka mērķtiecīga publiskā diplomātija ārvalstīs ir viens no svarīgākajiem ĀM uzdevumiem un instrumentiem, lai īstenotu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē izvirzītās prioritātes un pozicionētu Latviju kā radošu, talantīgu un strādīgu Eiropas valsti ar bagātīgu kultūras, mākslas un inovāciju piedāvājumu daudzās jomās.

"Plašajā ārlietu dienesta īstenoto aktivitāšu spektrā iekļauti arī grāmatu dāvinājumi ārvalstu mērķauditorijām," piebilda Lasis, atgādinot, ka šis ir Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gads un šo latviešu kultūras izcilo personību dzīve un daiļrade ir izvirzīta kā viena no svarīgām tematiskajām līnijām Latvijas prezidentūras kultūras programmā.

Ministrija 200 grāmatas eksemplārus par 3600 eiro iegādājusies no apgāda "Jumava", liecina paziņojums ĀM mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt