Upīša muzejs aicina uz tikšanos ar dzejnieci Annu Auziņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā 6.septembrī plkst. 17.00 notiks tikšanās ar dzejnieci un literatūrzinātnieci Annu Auziņu. Vakara gaitā ir iecerēta saruna, ko vadīs Mg. phil. Ilze Andresone, autores dzejas lasījums, kā arī atbildes uz publikas jautājumiem.

Anna Auziņa (1975) ir viena no pazīstamākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm, četru dzejoļu krājumu autore, saņēmusi vairākas prestižas literārās balvas: Klāva Elsberga prēmiju (par krājumu “Atšķirtie dārzi”, 1995.g.), a/s "Preses nams" oriģinālliteratūras konkursa balvu (par krājumu “Slēpotāji bučojas sniegā”, 2001.g.), divkārt – Ojāra Vācieša prēmiju (par krājumiem “Es izskatījos laimīga”, 2010.g., un “Annas pūra govs”, 2017.g.), “Latvju Tekstu” dzejas balvu (par krājumu “Es izskatījos laimīga”) u.c. Divreiz bijusi nominēta Latvijas literatūras gada balvai dzejā.

Kopš 2013.gada Anna Auziņa studē literatūrzinātni Latvijas Universitātes Literatūrzinātnes, folkloristikas un mākslas doktorantūrā, pētīdama sievišķo valodu latviešu dzejā.

““Annas pūra govs”, dzejnieces ceturtais krājums, rūpīgi un gaumīgi krāšņi apoloģizē sievišķo rakstību latviešu literatūrā, kas paģērē empātisku lasītāju, no ironijas atbruņotu, bet reizē arī emocionāli intelektuālu.(...) Auziņa pārvalda savu pieredzi, nevis akli un neveikli to ekspluatē, arī „Es” izrādās krietni mānīgāks un plūstošāks jēdziens, nekā pirmajā mirklī varētu šķist,” – tā recenzijā par Auziņas jaunāko grāmatu raksta dzejnieks un publicists Raimonds Ķirķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti