Sveicot Zigmundu Skujiņu 90.jubilejā, izdots garstāsts «Ēnu aleja»

Sveicot Zigmundu Skujiņu 90 gadu jubilejā, “Neputns” izdod rakstnieka garstāstu “Ēnu aleja”. Stāsts pirmo reizi klajā nāca krājumā 2003. gadā. Aizraujošo, Rīgas videi un tās cilvēkiem veltīto garstāstu autora jaunā redakcijā "Neputns" publicējis atsevišķā izdevumā.

Stāsta darbība notiek 20. gs. 50. gadu Rīgā, tomēr stāsta varoņi savās atmiņās zīmē Rīgu dažnedažādu laiku pārmaiņās. Varoņi ir gan cinkogrāfi, gan iespiedēji, gan mākslinieki un literāti.

Fragments no stāsta: "Laiks ir nedalāms veselums, taču vēsturi, gluži kā kāda skaņdarba partitūru, pieņemts izklāt uz lapām, kuras gan diriģenti, gan atskaņotāji pēc savas patikas šķirsta uz priekšu un atpakaļ.
Laiks līdzīgi mūzikai reizē pieder mirklim un mūžībai, ir un nav. Laiks un mūžība patiesībā ir viens un tas pats. Bez pagātnes turpinājuma tagadnē nebūtu ne Bēthovena simfoniju, ne noslēpumainās mirāžas, ko saucam par dzīvi.”

Zigmunds Skujiņš (1926) par stāstu krājumu “Buršana un tinte” (2003) saņēmis Literatūras gada balvu. Rakstnieks saņēmis Ministru Kabineta balvu par mūža ieguldījumu latviešu literatūrā (2007), Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu latviešu literatūrā (2007). Zigmunds Skujiņš ir viens no visvairāk tulkotajiem latviešu rakstniekiem.

Rakstnieks Zigmunds Skujiņš svinēs 90.jubileju 25.decembrī.

Latvijas Radio raidījuma "Kultūras Rondo" studijā par Zigmundu Skujiņu saruna ar Ingu Skujiņu, Sandru Ratnieci un Viesturu Vecgrāvi:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti