«Sudrabiņš» – klajā nācis Valda Rūmnieka romāns par Jāni Sudrabkalnu

Ceļu pie lasītājiem sācis Valda Rūmnieka romāns par Jāni Sudrabkalnu “Sudrabiņš”, informēja izdevniecības “Zvaigzne ABC” pārstāvji.

Iepriekš iznākuši vairāki vēsturiski un biogrāfiski romāni, ko rakstnieks Valdis Rūmnieks radījis sadarbībā ar literātu un režisoru Andreju Miglu – šo romānu vidū ir darbi “Čaks” (2010) par ievērojamo latviešu dzejnieku, “Viestura zobens” (2012) par senlatviešu virsaiti Viesturu, “Trīs zvaigznes” (2013) par tēlnieku Kārli Zāli. Tagad šiem darbiem piepulcējas romāns “Sudrabiņš”, kuru Valdis Rūmnieks sarakstījis jau bez līdzautora, – par latviešu dzejnieka Jāņa Sudrabkalna dzīvi. Kā atzīmēja romāna izdevēji, divos no iepriekš nosauktajiem darbiem Sudrabkalna tēls jau tika epizodiski iekļauts, tāpat dokumentālas liecības par dzejnieka vēlīno gadu dzīvi iezīmējas Valda Rūmnieka memuāru grāmatā “Starp Mežaparku un Murjāņiem” (2018). Ar romāna “Sudrabiņš”  izdošanu apgāds “Zvaigzne ABC” atzīmē Valda Rūmnieka 70. jubileju.

Izdevēji skaidroja, ka romāna autors "izseko literāta gaitām gan laikposmā pirms Otrā pasaules kara, kad dzejnieks ir viens no spožākajiem un oriģinālākajiem latviešu liriķiem, gan pēckara gados, kad Sudrabkalns salūst zem režīma spiediena un, baiļu dzīts, kļūst par “galma dzejnieku”."

Rakstnieka interesi par Jāni Sudrabkalnu vispirms rosinājusi personiska pazīšanās. Autora vecāku ģimene vairāk nekā divdesmit gadus dzīvoja Mežaparkā dzejniekam kaimiņos, un šādi rakstnieks ieguvis daudz nepastarpināta, unikāla materiāla, kas atspoguļots arī romānā “Sudrabiņš” – autora atmiņu vidū ir gan sadzīviski kuriozi, gan zīmīgas un dramatiskas epizodes. Izdevniecībā norādīja, ka romāna tapšanā svarīgs bija arī fakts, ka pašlaik lasītāju vidū ir pastiprināta interese par latviešu literātu biogrāfijām, un arī padomju gados rakstošo autoru personības ir pelnījušas plašāku atspoguļojumu. Valdis Rūmnieks atzīst, ka aicinājumus sarakstīt romānu par Jāni Sudrabkalnu atkārtoti izteikuši gan lasītāji, gan bibliotēku un skolu darbinieki.

Pieejama arī e-grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt