Soduma balvas pretendentu vidū - Pauls Bankovskis, Māris Bērziņš, Dace Meiere

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

13.maijā, rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma dzimšanas dienā, trešo gadu Ikšķiles novada pašvaldība pasniegs Dzintara Soduma balvu literatūrā.

Šogad Latvijas grāmatu apgādi Soduma balvai bija pieteikuši vairāk nekā 20 grāmatas - oriģināldarbus prozā un dzejā, kā arī tulkojumus.

Balvas nominantu vidū ir Latvijas mūsdienu literatūras spožākie vārdi - rakstnieki Pauls Bankovskis, Arno Jundze, Māris Bērziņš, kā arī tulkotājas Dace Meiere un Maima Grīnberga.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs.

Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba "Uliss" tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu.

Dzintara Soduma dzimšanas dienā, 13.maijā, plkst. 18 Ikšķiles tautas namā īpašā ceremonijā tiks sumināts šī gada Dzintara Soduma balvas saņēmējs, kuru izvēlējās žūrija.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro.

Kā vēstīts, pērn Dzintara Soduma balvas literatūrā saņēma Andris Zeibots par romānu "Okeāniskais es" un Inga Ābele par kultūrvēsturisko romānu "Klūgu mūks".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti