Sadaļas Sadaļas

Soduma balva par novatorismu literatūrā piešķirta Aizpurietei, Bricei, Vigulam

Dzintara Soduma 99. dzimšanas dienas zīmē šogad piešķirtas trīs balvas par novatorismu latviešu literatūrā – dzejniecei Amandai Aizpurietei, tulkotājai un rakstniecei Silvijai Bricei un dzejniekam un tulkotājam Arvim Vigulam, informēja platformas "Latvian Literature" pārstāvji.

Silvijas Brices grāmatai “Baigās piezīmes” (apgāds “Zvaigzne ABC”) Soduma balvas žūrija atzīmēja suverēnu tekstu, kas nav ievietojams kāda žanra rāmjos un kas uzrakstīts apbrīnojami precīzā un bagātā latviešu valodā. Silvija Brice ir pirmā autore, kura Soduma balvu saņem otro reizi – šoreiz nevis kā tulkotāja, bet kā rakstniece.

Balva piešķirta arī dzejniecei Amandai Aizpurietei par dzejas grāmatu “Pirms izvākšanās” (apgāds “Neputns”). “Šī darba novatorisms atklājas lirikas pērlē, kurā  autore noslīpē vairāk kā simtgadu vārdus un dzeju (Aspazija, Austra Skujiņa, Velga Krile, Vizma Belševica) 21. gadsimta apritē un gaismā. Grāmata atjauno latviešu dzejas nepārrauto līniju, kopīgo ainu,” skaidroja žūrija.

Trešo Soduma balvu šogad saņem dzejnieks un tulkotājs Arvis Viguls par Ričarda Brotigana grāmatas “Foreļu cope Amerikā” tulkojumu (apgāds “Orbīta”), kas latviešu valodā radīts pirmo reizi. Pamatojot balvas izvēli, norādīts, ka Arvis Viguls atveido amerikāņu tekstu, kas tikai ārēji izskatās it kā vienkāršs, tā smalkākās nianses, labi paslēpto humoru  un  rūgto smaidu.

Starp Soduma balvai iesūtītajām grāmatām žūrija – Arturs Hansons, Roalds Dobrovenskis, Dace Jansone un Nora Ikstena – atzīmēja vairākus citus darbus, kas ir ievērības un uzslavas cienīgi: Ļeonida Dobičina “Enpils” Māras Poļakovas tulkojumā, kā arī rakstnieku Eduarda Aivara, Jāņa Joņeva, Jura Zvirzdiņa, Ingas Ābeles radīto.  

Šogad balva tiks pasniegta Dzintara Soduma dzimšanas dienā 13. maijā pulksten 15.00 Ikšķiles estrādē, ievērojot valstī noteiktos pandēmijas ierobežojumus un klātesot Latvijas Republikas Kultūras ministram Naurim Puntulim. Ikšķiles pilsētas piešķirtais balvu fonds ir 4267 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt