Sešas latviešu dzejnieces aicina uz erotiskās dzejas lasījumiem

15. februārī pulksten 19.00 “Facebook” tiešsaistes pirmizrādē sešas autores – dzejniece, māksliniece Jeļena Glazova, dzejniece, māksliniece Evelīna Andžāne, dzejniece, antropoloģe Krista Anna Belševica, dzejniece Paula Lūcija Lejiņa, dzejniece Kristiāna Šuksta, kā arī dzejniece un eksistenciālisma entuziaste Elīna Vendija Rībena iepriekš sagatavotā video lasījumā dalīsies ar aptuveni 30 erotiskās dzejas oriģināldarbiem gan krievu, gan latviešu valodā, informēja pasākuma organizatori.

“Erotika ir nepelnīti ikdienā piemirsta – vai, drīzāk, neizprasta – cilvēciskās pieredzes daļa. Tas ir neskaidrs jēdziens, kas daudzos raisa pretrunīgas reakcijas, jo bieži vien tiek nevietā vulgarizēts vai padarīts par reklāmas rīku.

Erotiskā dzeja nav nekas jauns – ar to labi zināms latviešu dzejnieks Edvarts Virza. Tomēr šobrīd, tā vien šķiet, literatūrā valda erotiskās dzejas izsīkums.

Gribētos domāt – patiess ir uzskats, ka dzeja ir tilts starp vārdiem un nepasakāmo. Tā pati par sevi ir kā pierādījums nebeidzamai tiecībai pēc tuvošanās, saskaršanās, saprašanās. Tomēr pēc jelkuras tuvošanās neizbēgami seko atraušanās. Šajā lasījumā iekļautie darbi sevī iemieso ļoti atšķirīgas izpratnes un izjūtas par erotikas jēdzienu un par erotisko kā tādu,” vēstīja lasījumu rīkotāji.

Kā norādīja organizatori, daļa no lasījumos iesaistītajām dzejniecēm ir jaunas balsis latviešu literatūrā, daļa aktīvi publicējas dažādos Latvijas un ārzemju literārajos medijos. Šis būs dzejnieču pirmais kopprojekts šādā sastāvā. “Autorēm tika dota brīva vaļa izvēlēties, kā noformēt savu lasījuma fragmentu, tādējādi akcentējot autora neatkārtojamo pasaules pieredzi – tai skaitā erotisko – kas projektu padara par ne vien audiāli, bet arī vizuāli baudāmu, dzejnieču netiešā mijiedarbībā radušos mākslas darbu. Tas liek jautāt: kas ir erotika? Kā lūkoties uz erotiku? Vai tā pastāv ārpus mijiedarbības ar citu? Vai tā pastāv pati par sevi?” pastāstīja rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt