«Rakstnieka viesistabā» grāmatu izstādē viesosies gan mūziķi, gan mākslinieki un aktieri

Lai bagātinātu „Latvijas Grāmatu izstādes 2017”, kas notiks no 24. līdz 26. februārim Ķīpsalā, kultūras programmu un apmeklētājiem būtu vēl lielākas iespējas tikties ar iemīļotiem rakstniekiem un kultūras darbiniekiem, šogad izveidota „Rakstnieka viesistaba”, kurā viesosies ne tikai rakstnieki, bet arī mūziķi, mākslinieki un aktieri.

Piektdien, 24. februārī, plkst. 15 dzimtas likteņstāstus "Rakstnieka viesistabā" ritinās un ar saviem lasītājiem sarunāsies Biruta Eglīte grāmatas „Ceturtais bauslis” prezentācijā. Savukārt Sandra un Valdis Ošiņi iepazīstinās ar vairāku gadu garumā loloto grāmatu “Eiropas vēsture latviešu virtuvē”, kura ir bloga garsigalatvija.lv recepšu izlase un tapusi sadarbībā ar „Lauku Avīzi”.

Vēl tikko godinājām un jubilejas koncertos sveicām Latvijas estrādes leģendu Viktoru Lapčenoku. Nu kārta grāmatai par iemīļoto mākslinieku.

Sestdien, 25.februārī, plkst. 12 „Rakstnieka viesistabā” būs muzikāli ciemiņi – bundzinieks, producents un dziesmu tekstu autors Guntars Račs, izdevniecības „Upe tuviem un tāliem” direktore Iveta Mielava, kā arī Viktoram Lapčenokam veltītās grāmatas „Izredzēts” autore – Sandra Landorfa.

Apvienojoties četrām jaunām latgaliešu dzejniecēm Janai Skrivļai-Čeverei, Ligijai Purinašai, Dagnijai Dudarjonokai, Guntai Naglei un māksliniecei Ilzei Gailānei, pagājušā gada beigās klajā nāca neparasts latgaliešu krāsojamais dzejoļu krājums pieaugušajiem “Linejis” jeb “Līnijas”. Nu laiks arī „Latvijas grāmatu izstādes 2017” apmeklētājiem palūkoties uz latgaliešu veikumu. 25.februārī plkst. 13 „Latgolys Studentu centrs” aicina uz tikšanos ar grāmatas autorēm.

Savukārt 25.februārī plkst. 14 lasītmīļus uz autogrāfu stundu "Rakstnieka viesistabā" gaidīs Inga Ābele, Andra Manfelde un „Dienas Grāmata”.

Sestdienas pēcpusdienā plkst. 16 „Rakstnieka viesistabā” ar dzejoļiem, kas ir radušies dažādos laika posmos - “Divu draugu” eseju ciklu -, viesosies mūziķis un mākslinieks Igo. Dzejas krājums “Debesis karstas” ar  Igo zīmējumiem un grafikām jau ir labi zināms viņa cienītāju lokam, taču šoreiz dzirdēsim mākslinieku lasām dzeju. Daudzi grāmatā atrodamie dzejoļi ir kļuvuši par pamatu Igo dziedātajām dziesmām ar Jāņa Strazda un Valta Pūces mūziku. Pasākumā būs iespēja iegādāties mākslinieka veidoto kalendāru un tikt pie autogrāfa.

25.februāra programmu „Rakstnieka viesistabā” plkst. 17 noslēgs Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) apgāds, kas „Latvijas grāmatu izstādē” piedalās pirmo reizi. “8 ½ grāmatas” – tā sauksies pasākums, kurā piedalīsies LU LFMI pētnieki, prezentējot četras 2016. gadā izdotās grāmatas – Anitas Rožkalnes monogrāfiju “Kārļa Zariņa burvju aplis”, Anitas Vaivades pētījumu “Nemateriālais kultūras mantojums starptautiskajās un Latvijas tiesībās”, kā arī divas ārzemēs izdotās grāmatas – Benedikta Kalnača monogrāfiju “20th Century Baltic Drama: Postcolonial Narratives, Decolonial Options”, par kuru nupat saņemts Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Atzinības raksts, un Kārļa Vērdiņa un Jāņa Ozoliņa sastādīto grāmatu “Queer Stories of Europe”. Būs ne tikai nopietnas sarunas, bet arī muzikālas performances un loterija. Pasākumu vadīs Egils Stalidzāns – “Laiks Ziedonim 2016” laureāts zinātnē nominācijā “Taureņu uzbrukums”.

Svētdienas, 26.februāra, rītu plkst. 11 "Rakstnieku viesistaba" sāks ar dziedātāja Igo mammu Irinu Tīri, kurai šis ir jubilejas gads – apritēs 80 gadi. Māksliniece, kura ir uzticīga vēju pilsētai Liepājai, „Rakstnieka viesistabas” apmeklētājus iepazīstinās un daudz interesanta atklās par pilsētu, stāstot un rādot savu grāmatu „Liepāja grafikās”.

Savukārt 26. februārī plkst. 13 “Tellyourstory” aicina ģimenes uz pasākumu “Mēs katrs esam sava stāsta autors”, kurā varēs satikt attīstošās sarunu spēles “Stāstu stāstiem izstāstīju” un spēles pāriem “Parunāsim?!” līdzautori Zani Veinbergu. Būs iespēja uzzināt par spēlēm, par tās mērķiem un praktiski izspēlēt “Stāstu stāstiem izstāstīju” kartiņas.

Spēļu, aizrautības, azarta un draiskulības gaisotne nekur nezudīs arī pēc “Tellyourstory” pasākuma, jo plkst. 14 stafeti pārņems māksliniece, bērnu grāmatu autore Iveta Vecenāne. Daudzi ir iemīļojuši viņas grāmatas „Mans vectētiņš Antontiņš” un „Vectētiņš Antontiņš un mēs” un to izteiksmīgos varoņus. Iveta Vecenāne ir lieliska stāstniece, kura „Rakstnieka viesistabas” ciemiņus aizvedīs piedzīvojumiem bagātā un raibā grāmatu pasaulē.

Trīs dienu kultūras programmu „Rakstnieka viesistabā” svētdien plkst. 15 noslēgs aktiera Andra Buļa dzejas lasījumi un sarunas par dzīvi.

Savukārt Krievijas kultūru, rakstniecību „Rakstnieka viesistabā” pārstāvēs vairāki autori – Aleksandra Ļitvina, Jeļena Sokoveņina, Sergejs Vorobjovs, Jevgēnijs Kostins, Vera Skorobogatova un Igors Žukovs.

Detalizēta izstādes pasākumu programma atrodama šeit.

Kā zināms, no 24. līdz 26.februārim Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”, kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās Latvijas un ārvalstu izdevniecības. Šogad izstādē vēl plašāka kultūras un izklaides pasākumu programma gan lieliem, gan maziem – visās trīs izstādes dienās darbosies “Lielā skatuve”, “Jautrā lasītava”, “Rakstnieka viesistaba”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt